polský nábytek - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu polský nábytek, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Navzdory temným vizím, které se ve veřejném prostoru po začátku ekonomických problémů objevily, prokazují české e-shopy odolnost. Zkušený podnikatel a manažer Oldřich Bajer se domnívá, že ke krachům českých internetových obchodů nedošlo hlavně díky jejich pružnosti a rozsáhlým škrtům. „Jde o první zkoušku po nekonečné době růstu,“ říká v rozhovoru pro e15 Bajer, který v minulosti vedl například e-shop Mall.cz a letos investoval miliony do startupu Omnicado, který pomáhá českým e-shopům proniknout do ...
Česká investiční skupina Emma Capital naplňuje svou vizi a se svým obchodním partnerem Entain Plc se v regionu střední a východní Evropy stává čím dál významnější sázkovou kanceláří. Nově do holdingu Entain CEE, v níž Emma drží čtvrtinový podíl, přikupuje 70 procent v polské jedničce sportovních sázek STS. Podle investičního ředitele Emmy Capital Pavla Horáka je to jen začátek na dlouhé cestě, na níž bude chtít Entain CEE konsolidovat i další sázkovky ve střední a východní Evropě. „Další akviziční ...
Zdražování se dotklo každého z nás a čím dál více lidí má hlouběji do kapsy. Není pak divu, že se snažíme ušetřit, kde se dá. Jednou z největších položek v rodinném rozpočtu zaujímají potraviny. V košíku končí hlavně ty ve slevě. Ještě levněji pak lidé nakoupí v Polsku, kam se za nákupy vydávají tisíce rodin z Česka. Kolik stojí potraviny v Polsku? Kam se jezdí nejčastěji a je opravdu stále výhodnější jezdit za nákupy do Polska?
Skupina BHM Group byznysmena Tomáše Krska posiluje na poli medicínských technologií. Od rakouského fondu Emsa Capital koupila stoprocentní podíl v polském tradičním výrobci operačních stolů a nemocničních lůžek Famed Zywiec. Transakce z konce loňského roku podle informací deníku E15 vyšla na nižší desítky milionů eur, tedy stovky milionů korun.
Tuzemský internetový obchod Flangi zaměřený na luxusní bytové doplňky získal investici od společnosti Impulse Capital investora Ondřeje Tomka a od agentury Effectix. Společně vložili do rozvoje a expanze firmy prvních 10 milionů korun. Získané podíly investoři nekomentovali.
Dnes uplyne právě třicet let od vzniku Visegrádské skupiny, tedy aliance postkomunistických států střední Evropy, do které vedle Česka patří Slovensko, Polsko a Maďarsko. Zatímco na kulturní či politické úrovni spolupráce tohoto uskupení celkem funguje – třeba když se čtveřice postavila zbytku EU kvůli povinnému přerozdělování migrantů – v oblasti byznysu Visegrád podle odborníků už tak důležitý není. „Ekonomický význam těchto tří zemí dohromady je pro Česko zhruba dvakrát menší než význam Německa,“ ...
České společnosti opanovaly padesátku nejrychleji rostoucích technologických firem ve střední Evropě. Do 21. ročníku soutěže Deloitte Technology Fast 50 CE se jich probojovalo rekordních 21, přičemž obsadily druhé, třetí i čtvrté místo. Vítězem žebříčku je polský výrobce balení na míru Packhelp.
Velká část běloruské ekonomiky připomíná skanzen, který je jen mírně modernější verzí sovětského hospodářství. Státní podniky dodnes vytvářejí 70 procent hrubého domácího produktu, nejsou dostatečně efektivní a hrozí jim i ztráta ruského trhu. Ekonomika potřebuje zásadní transformaci, liberalizaci a privatizaci. Reformy jsou nejspíš jen otázkou času, pokud se je ale nepodaří dobře zvládnout, mohou vést k chaosu – podobně jako se to stalo v jiných částech bývalého SSSR.
Svět bohatých je ve střední Evropě velmi pestrý. Zatímco v německy mluvících státech dominuje rodinná tradice, v bývalých komunistických zemích se na vrchol žebříčků propracovávají jednotlivci tak či onak inspirovaní možnostmi trhu a privatizačními zisky. Výjimkou jsou bývalé země východního Německa, tam se mezi nejbohatší dostali převážně lidé ze západní poloviny státu – nejbohatšími východními Němci jsou Němci západní.
Zakladatel největší středoevropské sítě autobazarů AAA Auto Anthony Denny se po 24 letech v Česku loni vrátil do rodné Austrálie, kde odstartoval novou etapu svého podnikání. V zemi rozjel developerské projekty a také investoval přes miliardu korun do otevření největšího muzea aut na jižní polokouli. Denny zároveň díky výnosu z lukrativního prodeje svého bazarového řetězce pronikl mezi nejbohatší Australany.