ponorka titanic - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu ponorka titanic, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Pátrání po pohřešované turistické ponorce Titan, vlastněné společností OceanGate Expeditions, po šesti dnech skončilo. Všech pět členů posádky zahynulo, potvrdila ve čtvrtek večer podle agentury Reuters americká pobřežní stráž. Ta vyhodnotila trosky nalezené poblíž vraku Titaniku jako součást vnějšího trupu hledané ponorky. Na palubě ponorky cestoval k Titaniku miliardář Hamish Harding, zakladatel OceanGate Expeditions Stockton Rush, podmořský průzkumník Paul-Henri Nargeolet a podnikatel Shahzada Dawood se...
Dobré ráno! Je 174. den roku, svátek má Zdeňka. V tento den před čtyřmi lety protestovalo na Letenské pláni v Praze 250 tisíc lidí proti vládě Andreje Babiše (ANO). Šlo o největší českou demonstraci od roku 1989. Přečtěte si přehled nejdůležitějších událostí uplynulých hodin.
... nejznámějšímu vraku světa Titanic, se našly poblíž... identifikovány jako části ponorky. Americká pobřežní stráž... pět členů posádky ponorky Titan. Firma v... se domnívá, že ponorka Titan implodovala. Posádka... Trosky pohřešované ponorky Titan vlastněné společnosti ...
Britská cestovní kancelář Blue Marble Private, která se specializuje na nevšední turistické zážitky, chystá výlety k Titaniku. Její první cesta k nejslavnějšímu vraku lodi pro rok 2018 už je obsazena, i když cena vychází v přepočtu na 2,6 milionu Kč na osobu. Zájemci ale nemusejí věšet hlavu - další cestu firma chystá na léto 2019.
Ačkoliv se Titanik rozkládá na dně Atlantiku téměř 105 let, jeho jméno mezi lidmi stále silně rezonuje. Příležitosti se proto chopila londýnská společnost Blue Marble Private, která svým movitým klientům dopřeje ponor až k vraku slavného zaoceánského parníku. Cestovatelé se tak zařadí do velmi úzké skupiny lidí, kteří Titanik spatří na vlastní oči.
Nepůjde však o funkční loď, ale o turistickou atrakci. Loď dlouhá 300 metrů bude ukotvena ve vnitročínské provincii S'-čchuan a veřejnosti má být otevřena koncem roku 2018.
Místo 1500 osob bylo na palubě přes čtyři tisícovky pasažérů a za kormidlem stál nezkušený plavčík. Následky byly nedozírné. Před 25 lety, 20. prosince 1987, se na cestě do Manily srazil filipínský trajekt Doňa Paz s tankerem Victor, který převážel tisíce barelů ropných látek. V důsledku nárazu začal z tankeru vytékat jeho hořlavý náklad, který v zápětí explodoval. Uhořelo celkem 4386 lidí, pouhých 26 osob se zachránilo. Tragédie je dodnes největší námořní nehodou v době míru.