poplatek za hospitalizaci v nemocnici - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu poplatek za hospitalizaci v nemocnici, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Žádné volby v posledních letech nedopadly tak, jak průzkumy tři měsíce před jejich konáním předpovídaly. Přesto je jisté, že hnutí ANO bude mít po sněmovním plebiscitu na politické šachovnici významnější postavení než dosud. A nejspíš si neřekne jen o premiérský post. Eminentní zájem bude mít i o obsazení ministerstva zdravotnictví. Právě sociálnědemokratičtí šéfové rezortu byli oblíbeným terčem tvrdé kritiky předsedy hnutí Andreje Babiše po valnou část tohoto volebního období.
... zvážen návrat k poplatkům za hospitalizaci. Uvedl to dnes... neměli platit v omezeném režimu za pobyt v nemocnici, aby... roztroušenou sklerózou žijících v Česku. Podle Bělobrádka...
Mezi zapomenutým majetkem je v Česku i řada nemovitostí. V celé zemi stát hledá majitele čtyř tisíc staveb, včetně vil a činžovních domů.
Miloš Zeman se na návštěvě Královéhradeckého kraje vysmál médiím, která vyhodnotila jeho podporu regulačním poplatkům za hospitalizaci jako velkou novinku. Částečně má pravdu – o tématu hovořil už dřív. Tentokrát jsou ale pozoruhodné dvě věci – způsob argumentace a politický kontext.
V roce 2014, kdy nemocnice přestaly za pobyt vybírat regulační poplatky, bylo nejvíce případů hospitalizace od roku 2005. Nemocnice zaznamenaly celkem 2 286 535 případů, což je o 42,4 tisíce víc než v roce 2013. Tedy o dvě procenta. V roce 2015 ale zase počet případů v nemocnicích klesl.
Zdravotnická zařízení už nemohou zpětně vymáhat poplatky za lůžkovou péči za období, kdy zákon stanovoval denní sazbu sto korun. Postavil se proti tomu Ústavní soud (ÚS), který stokorunový poplatek za hospitalizaci v roce 2013 zrušil. Dodnes ale pokračovalo mnoho sporů mezi nemocnicemi a pacienty. Řešily je soudy po celém Česku, některé mohly vyústit v exekuce. Tam, kde nemocnice své nároky dosud nevymohly, už neuspějí, vyplývá z nálezu Ústavního soudu.
Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) uhradila v září poslední letošní splátku 250 milionů korun ze státní půjčky 1,7 miliardy korun. Pojišťovně zbývá příští rok uhradit 500 milionů korun. Na běžném účtu má VZP nyní 3,2 miliardy korun, hospodaří s kladným výsledkem 1,9 miliardy, což je proti zdravotně pojistnému plánu o 600 milionů víc.
Dlužné regulační poplatky za nezletilé pacienty musí nemocnice vymáhat od jejich zákonných zástupců, nikoliv přímo od dětí. Ústavní soud (ÚS) vyjasnil dnešním nálezem znění zákona o veřejném zdravotním pojištění. V nemocnicích se v současnosti už za hospitalizaci neplatí, stále však dobíhá řada sporů o dlužné poplatky z doby před jejich zrušením. Nemocnice je vymáhají prostřednictvím žalob i exekucí.
Připravit zdravotnictví na zrušení většiny poplatků a stabilizovat zdravotnické finance uložil Svatopluku Němečkovi (ČSSD) při nástupu koncem ledna premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Od ledna zůstává jen 90 korun za pohotovost. O vedení resortu se s Němečkem přetahoval ministr financí Andrej Babiš (ANO), chtěl dohled nad penězi, Němečkovi by zbyla jen kvalita a dostupnost péče. Spory obou řešil prezident.
Vláda schválila zvýšení plateb za státní pojištěnce zdravotním pojišťovnám. Do zdravotnictví by to mělo letos přinést 2,1 miliardy korun. Peníze dostanou nemocnice jako náhradu za zrušené stokorunové poplatky za den hospitalizace. Vláda tak chce zabránit tomu, aby výpadek v příjmech nemocnic pocítili pacienti nižší kvalitou péče a služeb.