poplatek za rozhlas a televizi - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu poplatek za rozhlas a televizi, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
... 135 korun, za Český rozhlas je to od... se reálná hodnota poplatků snížila a nedostačuje... Za možnost dívat se na Českou televizi se již...
Od září startuje druhé kolo milostivého léta. To dává příležitost všem lidem s veřejnoprávními dluhy, aby zaplatili jen původní dlužnou částku navýšenou o fixní administrativní poplatek a vyhnuli se platbě vysokých exekučních nákladů a úroků, které po pár letech často tvoří většinu dlužné částky. Milostivé léto II naváže na úspěšné první kolo akce, které proběhlo od 28. října 2021 do 28. ledna 2022 a podle dat Exekutorské komory České republiky pomohlo minimálně 15 tisícům dlužníků, kteří se zcela zbavili ...
Od prvního září do konce listopadu letošního roku nastává pro dlužníky opět milostivé léto. Je to naposledy, upozorňují jeho autoři. Zaplatí-li dlužník celou jistinu a paušální náhradu nákladů exekuce, bude mu odpuštěno příslušenství, tedy především mnohdy závratné úroky z prodlení.
Dvoudenní rozhlasová přestřelka o Jitku Obzinovou skončila, prapodstata problému zůstala nevyřešena. Pod prapory těžko zpochybnitelné neprofesionality bývalé ředitelky zpravodajství televize Prima a pošetilosti generálního ředitele Reného Zavorala, který špatně odhadl sílu odporu zaměstnanců rádia, doutná léta neřešený problém podfinancovanosti Českého rozhlasu. A o peníze nebo pracovní místa tady půjde brzy znovu.
Často se v debatách v médiích a na sociálních sítích odkazuje na Německo, kde se vše dělá tak nějak lépe, což samozřejmě není a nemusí být pravda. Kvůli chybějící vakcíně si dnes Němci stěžují na laxnost státu úplně stejně jako Češi.
Koronavirová epidemie na čas změnila chování klientů, ale strategické cíle bank to nemění. „Chceme být poradenskou bankou se špičkovými poradci, kteří dokážou přesně analyzovat data a fungovat v kombinaci technologicky vyspělého digitálního světa i možnosti fyzického kontaktu s klienty, to je naše cesta,“ říká Marek Blaha, ředitel distribuce, klientského centra a segmentu retailových klientů České spořitelny.
Sněmovna ve čtvrtek i přes kritiku části poslanců schválila výroční zprávy o hospodaření a činnosti České televize za roky 2016 a 2017. Odkládané projednávání zpráv ČT bylo sledované, protože jejich opakované neschválení by mohlo vést k odvolání televizní rady, která volí a odvolává generálního ředitele televize. ČT na twitteru sdělila, že vítá schválení zpráv navzdory zkresleným informacím, které podle televize v diskusi ve Sněmovně zaznívaly. Poslanci budou ještě projednávat zprávy ČT za rok 2018.
Český rozhlas (ČRo) by měl zahájit kampaň za zvýšení koncesionářského poplatku, aby zajistil trvale udržitelné finanční zdroje. Devalvace jeho rozpočtu v posledních letech je časovaná bomba. Vyplývá to z doporučení hodnoticí zprávy Evropské vysílací unie (EBU). Koncesionářský poplatek je od roku 2005 měsíčně 45 korun. O jeho výši rozhoduje Sněmovna. Poplatek tvoří okolo 95 procent příjmů ČRo.
Sociální demokraté ve vládě zvýšení životního minima o 380 korun neprosadili. Návrh ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) kabinet zamítl. Podle návrhu měla nejnižší uznaná částka pro život, která se využívá pro stanovení dávek, alimentů či nezabavitelného minima při exekuci, vzrůst po sedmi letech o 11 procent. Pro samotného dospělého se měla zvednout o 380 korun na 3790 korun. Záměr přidat už od ledna v kabinetu loni v prosinci neuspěl. Proti je ministerstvo financí.
Obejdete se bez televize? Nahlaste to na Kavčí hory a ušetříte 135 korun měsíčně. Pokud nemáte ani rádio, nemusíte Českému rozhlasu platit dalších 45 korun měsíčně. Poradíme, jak na to.