poplatky za eet - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu poplatky za eet, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Drobní podnikatelé a živnostníci v Česku tráví každý týden mnoho hodin činnostmi, které je zdržují od produktivní práce. Brzdou je pro ně administrativa, byrokracie nebo účetnictví. Hodně času musí věnovat i cestování za klienty, dodavateli, na úřady nebo do bank. Ukázal to nejnovější průzkum Raiffeisenbank a Mastercard. „Podnikatelé mnohdy vůbec netuší, jaká digitální řešení jim mohou usnadnit život,“ říká v rozhovoru Martin Vakoč, ředitel segmentu malých a středních firem Raiffeisenbank.
Pokud bychom hledali nejbabišovatější symbol babišismu v ekonomické oblasti, asi bychom se dokázali shodnout, že to byla a je elektronická evidence tržeb. Za žádný jiný zákon nelobboval tak vytrvale a urputně, rovnat se tomu může snad jen péče o blaho firem, které nejsou jeho. A jako nejbabišovatější symbol babišismu musí být v nových poměrech EET zrušena, ačkoli to nedává žádný valný smysl.
Blížící se zrušení elektronické evidence tržeb, jemuž předcházelo vypnutí online pokladen během epidemie covidu, prudce snižuje ochotu restauratérů, provozovatelů hotelů či penzionů a maloobchodníků přijímat platební karty. Především podnikatelé z menších obcí stále častěji preferují tradiční formu úhrady. O zánik digitálního nástroje proti daňovým únikům usiluje vládní koalice Spolu a Pirátů se STAN. Návrh na zrušení zákona ke konci roku protlačila před měsícem Poslaneckou sněmovnou prvním kolem.
V roce 2021 čeká spoustu novinek nejen na podnikatele. Vybrali jsme nejdůležitější změny, na které je dobré připravit se už teď.
Boj s koronavirovou pandemií naprosto převrátil zvyklosti obyvatel Česka. Zatímco před jejím propuknutím byl poměr hotovostních a karetních plateb přibližně vyrovnaný, během nouzového stavu došlo k naprosté změně. „V posledních osmi týdnech se poměr změnil na 30 ku 70 ve prospěch karet, což znamená, že téměř čtrnáctiletý posun proběhl během dvou měsíců,“ říká Igor Žganjer, generální ředitel Global Payments, která zpracovává platební transakce.
Se zpožděním, ale přece. Tak reagují firmy a drobní podnikatelé na sadu rozhodnutí vlády, která jim má pomoci překonat problémy způsobené pandemií koronaviru. Mají však další požadavky. Na kabinet Andreje Babiše (ANO) tlačí také opozice, žádá další balíček krizových opatření.
Pouze zmírnění dopadů, a nikoliv odklad elektronické evidence tržeb pro řemeslníky, lékaře, účetní, advokáty a další profese nadále slibuje vláda. Opatření, které se vztahuje na 300 tisíc podnikatelů, má platit už od začátku května. Opozice a některá zájmová sdružení volají po jednoduché novele zákona o EET, pomocí níž by se povinnost zasílat státu on-line účtenky nebo vyplňovat čtvrtletní přehledy odložila.
Finanční správa od pondělí omezí provoz svých úřadů, které jsou přístupné veřejnosti. Dále zruší výjezdy pracovníků do vybraných obcí kvůli daňovým přiznáním i původně ohlášené rozšíření úředních hodin finančních úřadů, které bylo plánováno na 23. března až 1. dubna. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě.
Ministerstvo financí v čele s Alenou Schillerovou odloží termín přiznání daní. Součástí tzv. liberačního balíčku jsou i opatření týkající se kontrolního hlášení a elektronické evidence tržeb – konkrétně promine některé pokuty a 3 měsíce nebude pokutovat dodržování EET.
Dodavatelé mají terminály na skladě, stačí si vybrat optimální řešení. Pořizovací náklady vám příští rok stát kompenzuje slevou na dani.