porovnání úroků bank - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu porovnání úroků bank, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Pokud sledujete úrokové sazby hypoték, jistě vám neuniklo, že jejich hodnota za poslední měsíce výrazně narostla. Přestože v posledních týdnech se úrokové sazby vydaly směrem dolů, pokles je oproti meziročnímu nárůstu jen minimální. Při výběru správné hypotéky je právě úrok jedním z hlavních ukazatelů, podle kterých byste se měli jako spotřebitelé řídit. Dnes již existuje řada nástrojů, které vám pomohou srovnat ceny hypoték a zjistit, jaká hypotéka vám bude nejlépe vyhovovat.
Pokles poptávky po hypotékách pokračuje, na hypotéky dnes dosáhnou jen movitější klienti. Zastaví se tento trend? Můžeme očekávat další změny hypotečních sazeb? A jakým způsobem by měli postupovat lidé, kteří už hypotéku mají a chystají se na její refinancování? Na otázky šéfredaktora E15 Nikity Poljakova odpovídá Petra Skrbková, šéfka týmu bydlení v České spořitelně.
Prezident Zeman včera pověřil dva nové členy bankovní rady odpovědným úkolem vyvést naši zemi z nevídaně vysoké inflace zpět k cenové stabilitě, na jakou byla naše země léta přivyklá. Úkol, který budou plnit, je nesmírně obtížný. Inflace se u nás kombinací mnoha faktorů dostala na hodnoty atakující 20 procent. Pokud již delší pobyt inflace kolem deseti procent hrozí jejím nebezpečným „zamrznutím na vysokých úrovních“, je riziko, že zbavit se růstu cen bude čím dál složitější
VÚB je druhá největší slovenská banka. V Česku ji znali donedávna především podnikatelé. Letos se ale rozhodla na český trh vstoupit s novým produktem i pro retailové klienty.
A je po slevách. Pouhé dva měsíce v Česku klesaly hypoteční sazby, listopad přinesl opět zdražení. Jak ukazuje listopadový Fincentrum Hypoidex, průměrná „přepážková“ sazba za půjčku na bydlení tento měsíc vystoupala na 6,31 procenta, což je o desetinu procenta více než v říjnu a skoro dvojnásobek sazby obvyklé právě před rokem. Dobrou zprávou podle ekonomů je, že v příštích měsících by úroky neměly dramaticky růst.
Tuzemské banky nabízejí klientům na spořicích produktech v průměru 3procentní úrok. Jak to, když Česká národní banka vyhnala základní úrokové sazby k sedmi procentům? Jednoznačná odpověď se hledá těžko.
Finančními trhy obchází strašák jménem stagflace, což znamená období vysoké inflace doprovázené velmi slabým růstem, nebo dokonce ekonomickým poklesem, což postupně vede k rostoucí nezaměstnanosti. Aktuálně je růst dobrý, ale inflace představuje stále větší problém. Centrální bankéři doma i ve světě tedy zvyšují nebo bezprostředně plánují zvyšovat úroky, tedy cenu peněz.
Svůj účet používáte minimálně a platíte většinou hotově? Nebo opačně, tedy využíváte nejnovější platební technologie i bankovní služby co to jde, a na nákup jdete jen s mincí na košík v supermarketu? Máte svůj účet na jednom místě celou věčnost, či raději přecházíte tam, kde je to výhodnější? Ať tak či onak, mohla by vás zajímat aktuální situace, včetně porovnání běžných účtů u našich deseti nejpoužívanějších bank.
V novém magazínu E15 Chceš přežít? Investuj! odpovídají zkušení investiční manažeři a stratégové na tři podstatné otázky vztahující se ke zhodnocení prostředků: 1. Kam letos investovat peníze? 2. Na co si dát pozor a čeho se vyvarovat? 3. Jaká byla vaše nejlepší investice v roce 2021?
Éra levných úvěrů končí. Alespoň v Česku, kde centrální banka nedávno opět zvyšovala úrokové sazby. Datový model deníku E15 zachycující očekávanou změnu průměrné splátky hypotéky ukazuje, že výdaje na úvěry na bydlení mohou vzrůst až o tisíce korun měsíčně v porovnání se situací na podzim 2021.