potvrzení o zdanitelných příjmech 2017 k vyplnění - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu potvrzení o zdanitelných příjmech 2017 k vyplnění, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Daňové přiznání vyplňují OSVČ, někdy i zaměstnanci, důchodci nebo studenti. Do kdy podat daňové přiznání za rok 2022? Jak ho vyplnit? Jak vyřídit daně online? Jaké termíny dodržet, když chcete přiznat daně elektronicky anebo na písemně? Jak se liší dodatečné a opravné daňové přiznání? Čtěte níže a stáhněte si potřebné formuláře online.
Daňové přiznání vyplňují nejenom všichni daňoví poplatníci, kteří měli v roce 2017 některý z příjmů zakládající povinnost daňové přiznání za rok 2017 podat, ale i daňoví poplatníci, kteří podávají daňové přiznání dobrovolně za účelem obdržení daňové vratky. Na co nezapomenout při vyplňování daňového přiznání?
Daňové přiznání podávají nejenom OSVČ, ale i někteří zaměstnanci. Vyplnění daňového přiznání je potřeba věnovat dostatečnou pozornost. Na co si dát pozor? Na co nezapomenout?
Daňové přiznání za rok 2017 je povinen podat každý, kdo má roční příjmy vyšší než 15 000 korun. Současně jsou tyto příjmy předmětem daně z příjmu fyzických osob a nejsou od daně z příjmu fyzických osvobozené.
Složitost a časová náročnost, někdy i stres, často stojí za chybami, kterých se podnikatelé a firmy při podání daňového přiznání k přijmu dopouštějí. Připravili jsem pro vás přehled nejrozšířenějších chyb i s příklady.
I při výkonu samostatné výdělečné činnosti pouze po část roku 2017 je nutné si splnit daňové povinnosti. Jak postupuje bývalý živnostník, který je nyní již zaměstnancem? A jak je to při zahájení samostatné výdělečné činnosti během roku 2017?
V červenci či srpnu si mnozí studenti nebo penzisté přivydělávali na dohodu o provedení práce. Pokud výdělečná činnost trvá během roku 2017 pouze několik měsíců a je odvedena z dohod o provedení práce daň z příjmu, potom je možné obdrženou daň alespoň částečně dostat zpět. Za jakých podmínek?
Příprava daňového přiznání je administrativa, kterou nemá rád nikdo z daňových poplatníků. Řada z nich tak vyplnění přiznání odkládá a nakonec jej připravuje na poslední chvíli a ve stresu.
Příprava daňového přiznání je administrativní činnost, kterou nemá rád nikdo z daňových poplatníků. Řada z nich tak vyplnění přiznání odkládá a nakonec jej připravuje na poslední chvíli a ve stresu. Výsledkem mohou být chyby v přiznání, kvůli kterým si poplatníci zbytečně přidělávají starosti a práci navíc. Jak se vyhnout chybám a daňové přiznání zvládnout na poslední chvíli?