povinné testování ve firmách od 10 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu povinné testování ve firmách od 10, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Většina opatření proti šíření koronaviru v Česku během února skončí, od března zůstane jen minimum restrikcí - povinné bude zřejmě už jen nošení respirátorů ve vnitřních prostorech. Záležet ale bude na vývoji epidemie, která v těchto dnech podle odhadů kulminuje. Od čtvrtka se lidé při návštěvě restaurací, kadeřnictví, bazénů, divadel, kin či sportovních utkání už nebudou muset prokazovat covidovými pasy, tedy dokladem o očkování nebo prodělání nákazy. Premiér Petr Fiala (ODS) po středečním jednání ...
Téměř tisíc žádostí o odškodnění přišlo na ministerstva kvůli covidovým opatřením od podnikatelů, firem, pendlerů i běžných občanů. Úřady nevyhověly nikomu, neúspěšní žadatelé se proto obracejí na soudy, které už dostaly na stůl desítky žalob. Firmy často žádají až několikamilionová odškodnění. Soudci, pro které jde o zcela novou situaci, se ale zatím vždy přiklonili na stranu státu. Většina podnikatelů se tak do soudního vymáhání odškodnění raději nepouští.
Epidemie koronaviru v Česku podle očekávání expertů opět sílí. V úterý se počet nově potvrzených případů nákazy dostal poprvé za dva týdny nad 10.000. Vláda kvůli předpokládanému nástupu nakažlivější koronavirové varianty omikron schválila testování ve firmách, karanténa a izolace se zkrátí na pět dní. Do karantény budou muset i očkovaní a dříve nemocní. Čtrnáct senátorů podepsalo návrh k Ústavnímu soudu na zrušení části vyhlášky o povinném očkování proti covidu-19.
V Česku se dosud používají čtyři druhy vakcín a nově přibude i čerstvě schválená vakcína od americké společnosti Novavax, která se vyrábí právě i v Česku. Příští rok by však mohla přibýt i vakcína francouzské společnosti Sanofi. Farmaceutické giganty Pfizer a Merck navíc chystají tabletky pro léčbu covidu.
Pandemická situace v ČR se rapidně zhoršuje, nárůsty nových případů jdou do tisíců a v nemocnicích je čím dál víc lidí. Vláda proto vydala nová opatření, která mají pandemii zpomalit.
Podle šéfa KDU-ČSL a možného příštího ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky nevyžaduje aktuální koronavirová situace nouzový stav, zatím stačí nástroje pandemického zákona. Řekl to v pořadu CNN Prima News.
Pravidelné testování ve firmách, na úřadech i v provozovnách živnostníků vyšlo pojišťovny na stamiliony korun. Zaměstnavatelé si od nich za tři měsíce dali proplatit 10,5 milionu testů, sdělilo ministerstvo zdravotnictví. Pojišťovny od poloviny března přispívají na samotest šedesáti korunami. „Celkové náklady veřejného zdravotního pojištění činí přibližně 630 milionů korun,“ sdělil Kryštof Berka z tiskového oddělení rezortu.
Zájem o vzdálený přístup do banky s pandemií logicky významně narostl, a to dokonce i u klientů z věkové kategorie 55+. ČSOB tomuto trendu půjde vstříc, od května spustila vylepšenou mobilní aplikaci ČSOB Smart a sílící digitalizaci přizpůsobuje i další služby. Přesto podle Marcely Suchánkové, členky představenstva ČSOB zodpovědné za oblast IT a zpracování operací, zůstane bankéř i v budoucnu pro klienty důležitým kontaktem, a to zejména v důležitých životních situacích.
Vláda od 10. května kromě maloobchodu uvolní i další služby jako opravny obuvi, autobazary, autosalony, fotografické služby, provoz lanovek, střelnice, ale také provoz solárií. Uvedl to ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Povinné testování ve firmách bude pokračovat zatím do konce června, rozhodl kabinet.
Od 6.4.2021 mají povinnost testovat na přítomnost viru SARS-CoV-2 i firmy do 10 zaměstnanců, resp. zaměstnavatelé, kteří zaměstnávají 1 až 9 osob.