povinnost podat daňové přiznání 2019 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu povinnost podat daňové přiznání 2019, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Datovou schránku bude muset od nového roku využívat daleko více občanů a subjektů. Na fyzické osoby se ale nakonec povinnost vztahovat nebude. Komu bude datová schránka zřízena povinně a proč stát k tomuto kroku přistoupil?
Stejně jako loni došlo k posunutí daňového přiznání. Do kdy je ale potřeba podat Přehledy pro zdravotní pojišťovnu a Českou správu sociálního zabezpečení? Listinná podoba daňového přiznání se musela podat do 3. května. Na elektronické podání však mají lidé ještě čas, a to do 1. června. Na přehledy se spěchat nemusí, ale určitě není dobré na ně úplně zapomenout.
Stát o měsíc prodlouží termín pro podání daňového přiznání, uvedla Česká televize. V papírové podobě ho tak bude možné podat do 3. května, v elektronické verzi až do 1. června. V pondělí by o tom měla jednat vláda. Ta bude řešit i prodloužení nulové DPH u respirátorů o dva měsíce až do června.
Pouze 70 tisíc podnikatelů se loni přihlásilo k paušální dani. Je to o polovinu méně, než byl původní odhad Ministerstva financí. A to ministryně Alena Schillerová dokonce v médiích vyjádřila odhad, že by na ni mohlo dosáhnout až 408 tisíc z celkového 1,06 milionu OSVČ. Potvrdila se naopak pochybnost odborníků i samotných podnikatelů, že jde o plácnutí do vody, jehož reálný význam bude minimální. Důvodů, proč byl o paušální daň tak malý zájem, existuje hned několik.
Odborníci v souvislosti se zrušením daně z nabytí nemovitosti upozorňují na to, aby všichni, kteří koupili nemovitost loni na podzim či později, věnovali pozornost termínu jejího skutečného vkladu do katastru nemovitostí. Mnozí mohou být totiž sami překvapeni, že mají právo si o přeplatek u finančního úřadu požádat.
Finanční správa přijala k dnešnímu dni 2 673 219 daňových přiznání z daně příjmu, což je 95 procent. Fyzické osoby jich podaly 2 226 795, právnické osoby 446 424. Daňové přiznání k dani z příjmu za loňský rok je možné bez sankce podat do dneška. Lhůtu v souvislosti s dopady šíření koronaviru prodloužilo ministerstvo financí. Lhůta byla dříve stanovena na 1. července.
Krize covid-19 přinesla významné změny v přístupu k vlastnímu bydlení. Je to rozvolnění pravidel pro získání hypotéky ze strany centrální banky i návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti. Současná situace tak nahrává těm, kteří se rozhodnou koupit nemovitost právě teď.
Za většinu zaměstnanců plní daňové povinnosti zaměstnavatel, pro osoby samostatně výdělečně činné jsou však daně, resp. odevzdání daňového přiznání jedním ze základních úkolů.
Vláda navrhla zrušit daň z nabytí nemovitostí. Zákon ale ještě neprošel Sněmovnou, Senátem a nepodepsal ho prezident. Musejí tedy ti, kteří kupují nemovitost, tuto daň platit? A jak je to s možností odečítat si úroky z hypotéky ze základu daně, které ruší vládní návrh na zrušení daně?
Nejzazším termínem pro podání daňového přiznání k dani z příjmů bývá každoročně 1. duben. Letos se kvůli krizi covid-19 mohou daňoví poplatníci s odevzdáním formuláře, a dokonce i platbou daně opozdit až o tři měsíce.