Povodně Čína - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Povodně Čína, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Zdaleka nejen válka na Ukrajině je tématem začínajícího Valného shromáždění OSN v New Yorku. Seznam krizí, kterým se mají světoví lídři věnovat, zahrnuje masivní povodně v Libyi, sérii převratů v Africe, ekonomické rozpory globálního Severu a i všudypřítomné téma klimatické krize. Zároveň se může zdát, že mnozí aktéři už řešení od nejvyššího orgánu OSN ani neočekávají. Zasedání se účastní jediný z lídrů stálých členů rady bezpečnosti OSN – americký prezident Joe Biden. Za Česko se Valného shromáždění ...
Díky Evropskému parlamentu, členským státům a mému týmu komisařů se nám podařilo splnit přes 90 procent toho, co bylo v roce 2019 vytyčeno. Ve svém tradičním projevu o stavu Evropské unie to ve středu v Evropském parlamentu prohlásila šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová. Uvedla, že je pro rozšíření EU a komise začne pracovat na přezkumu politiky před jejím rozšířením.
Dobré ráno! Je 251. den roku, svátek má Mariana. V tento den v roce 1967 byla zahájena stavba dálnice Praha-Bratislava. Přečtěte si přehled nejdůležitějších zpráv uplynulých hodin.
Co mají společného povodně a inflace? Oba jevy přicházejí ve vlnách, po jejichž opadnutí zůstávají škody. Současná inflační vlna je zjevně v celé Evropě na ústupu. Dubnový vývoj cen překvapil citelným zmírněním růstu a květen s vysokou pravděpodobností dobré zprávy rozšíří.
Předseda Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Pavel Švagr sedí v horkém křesle. Kvůli ruskému vpádu na Ukrajinu svolává mimořádnou poradní skupinu, která sleduje dodávky ropy. Obává se i o plyn, který Česko jako strategickou zásobu vůbec nemá. A ve hře je i budoucnost jeho samotného – SSHR vyplácí Agrofertu šedesát procent peněz z celkového balíku za udržování potravinových zásob, což v době „deagrofertizace“ státní správy vyhlášené novou vládou nevypadá jako dobrá vizitka. „Všichni se teď dívají, kdo ...
Hurikán ve Spojených státech amerických nebo záplavy v Evropě. To jsou příklady přírodních katastrof, které v roce 2021 napáchaly škody celkem za 170 miliard dolarů, tedy za více než tři biliony korun. Největší náklady mezi katastrofami roku si vyžádaly následky hurikánu Ida, který stál americkou ekonomiku 65 miliard dolarů, tedy přes bilion korun. Ničivé tornádo na Moravě způsobilo škody za desítky miliard korun.
Evropská unie chce být světovým lídrem v boji proti klimatickým změnám. Přijímá proto čím dál přísnější opatření k rychlému dosažení uhlíkové neutrality. Snahy o udržitelný rozvoj se však všude ve světě promítají do podnikatelských odvětví. Ten, kdo včas nenasedne do rozjetého zeleného vlaku, toho může později hořce litovat.
Cenový dopad energií pociťují všichni – spotřebitelé, zaměstnanci, firmy či investoři. Zpolitizování ale vede ke zjednodušování. Zavádějícím způsobem je celá vina kladena na bedra zelené energetické transformace. Nebudeme si nalhávat, že na tom nemá svůj obří podíl. Současně by ale ani nebylo korektní hledat jednoho obětního beránka, který je příčinou všeho zla.
Evropští byznysmeni vyzývají Čínu, aby zlepšila management opatření přijatých kvůli tamní energetické krizi. Evropané tvrdí, že některé jejich společnosti působící v zemi dostávají až v noci zprávy o tom, že druhý den mají zastavit produkci ve svých továrnách. Do velkých problémů se mezitím dostává i Indie, kde docházejí zásoby uhlí. Osmdesát procent tepelných elektráren je v kritickém stavu a mnohá místa se už potýkají s blackouty.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.