povodně čína 2020 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu povodně čína 2020, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Předseda Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Pavel Švagr sedí v horkém křesle. Kvůli ruskému vpádu na Ukrajinu svolává mimořádnou poradní skupinu, která sleduje dodávky ropy. Obává se i o plyn, který Česko jako strategickou zásobu vůbec nemá. A ve hře je i budoucnost jeho samotného – SSHR vyplácí Agrofertu šedesát procent peněz z celkového balíku za udržování potravinových zásob, což v době „deagrofertizace“ státní správy vyhlášené novou vládou nevypadá jako dobrá vizitka. „Všichni se teď dívají, kdo ...
Pandemický rok v Asii má velmi nečekaného vítěze. Nejvýkonnější ekonomikou na kontinentu se za uplynulých dvanáct měsíců pravděpodobně stane Vietnam. Jeho hrubý domácí produkt ani v jednom čtvrtletí roku 2020 nespadl do záporných hodnot a za celé období meziročně vyroste o 2,9 procenta.
Jen co se Čína dokázala ve větší míře vypořádat s koronavirem, zasáhla zemi jiná pohroma. Přívalové deště, které trvají už od června, vyvolaly pravděpodobně nejhorší povodně za několik dekád, které si vyžádaly nejméně několik desítek životů.
Mám dosud schovanou titulní stranu Financial Times z 12. září 2001. Také titulku našich novin ze dne poté, co padla Lehman Brothers. Oboje to jsou noviny napsané v den, kdy bylo jasné, že svět se radikálně změní. Schovávám si také deník z pátku 13. března 2020, s nouzovým stavem a zavřenými hranicemi kvůli koronaviru. Zatím na podmíněnou hromádku.
Evropský parlament dnes schválil loňskou klimatickou dohodu, která byla pod záštitou OSN přijata v Paříži. Celkem 610 europoslanců bylo pro, 38 proti. Jde o historické hlasování, uvedl předseda Evropského parlamentu Martin Schulz.
Čínský parlament ratifikoval mezinárodní dohodu o klimatických změnách, která byla koncem loňského roku sjednána v Paříži a která má zpomalit oteplování planety a zmírnit jeho důsledky. Přijetí dokumentu o globální ochraně klimatu oznámily i Spojené státy, uvedla o něco později agentura Reuters. Generální tajemník OSN Pan Ki-mun následně ohlásil, že v New Yorku za účasti světových představitelů uspořádá slavností ratifikační ceremoniál.
Čína plánuje investovat dalších 199 milionů jüanů (724 milionů korun) do umělých úprav počasí, které mají zabránit suchům a omezit dopady přírodních katastrof. Prohlásilo to tamní ministerstvo financí. Peníze dostane zvláštní čínský Úřad pro úpravu počasí, který se snaží chemicky modifikovat podmínky v atmosféře a například pro umělé vytváření dešťových oblaků používá jodid stříbrný.
Zástupci celkem 175 zemí podepsali v New Yorku klimatickou dohodu, která má zpomalit oteplování planety a zmírnit jeho důsledky. Generální tajemník OSN Pan Ki-mun na úvod procedury prohlásil, že svět závodí s časem a že skončila éra bezstarostné spotřeby. Za Česko úmluvu podepsal ministr životního prostředí Richard Brabec. Část zemí již dokument stihla i ratifikovat.
Klimatickou dohodu, na které se země světa dnes shodly v Paříži, bude v České republice ratifikovat parlament. Bezprostředně po rozhodnutí klimatické konference OSN to řekl český ministr životního prostředí Richard Brabec, který předpokládá, že celý proces bude završen podpisem prezidenta republiky.