povodně v číně - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu povodně v číně, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Mluvčí klubu STAN a TOP 09 v pražském zastupitelstvu Šárka Kuželová se ocitla na několika pozicích najednou. Vedle své práce pro politiky ještě podnikala s městskou společností a zakázku získala i od příspěvkové organizace. Zároveň oběma stranám i prostřednictvím svých firem poslala sponzorské dary. Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) chce celou záležitost prověřit. Jednání Kuželové nepřijde v pořádku ani předsedovi pražské TOP 09 Jiřímu Pospíšilovi.
Hurikán ve Spojených státech amerických nebo záplavy v Evropě. To jsou příklady přírodních katastrof, které v roce 2021 napáchaly škody celkem za 170 miliard dolarů, tedy za více než tři biliony korun. Největší náklady mezi katastrofami roku si vyžádaly následky hurikánu Ida, který stál americkou ekonomiku 65 miliard dolarů, tedy přes bilion korun. Ničivé tornádo na Moravě způsobilo škody za desítky miliard korun.
Cenový dopad energií pociťují všichni – spotřebitelé, zaměstnanci, firmy či investoři. Zpolitizování ale vede ke zjednodušování. Zavádějícím způsobem je celá vina kladena na bedra zelené energetické transformace. Nebudeme si nalhávat, že na tom nemá svůj obří podíl. Současně by ale ani nebylo korektní hledat jednoho obětního beránka, který je příčinou všeho zla.
Evropští byznysmeni vyzývají Čínu, aby zlepšila management opatření přijatých kvůli tamní energetické krizi. Evropané tvrdí, že některé jejich společnosti působící v zemi dostávají až v noci zprávy o tom, že druhý den mají zastavit produkci ve svých továrnách. Do velkých problémů se mezitím dostává i Indie, kde docházejí zásoby uhlí. Osmdesát procent tepelných elektráren je v kritickém stavu a mnohá místa se už potýkají s blackouty.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Jen co se Čína dokázala ve větší míře vypořádat s koronavirem, zasáhla zemi jiná pohroma. Přívalové deště, které trvají už od června, vyvolaly pravděpodobně nejhorší povodně za několik dekád, které si vyžádaly nejméně několik desítek životů.
Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (41, ČSSD) hájí spolustranici a šéfku rezortu práce Janu Maláčovou před kritikou premiéra Babiše i nákup ochranných pomůcek z Číny. „Koncem února jsme vypsali výběrové řízení na ochranné prostředky pro policisty a hasiče. Poptávali jsme desítky tisíc kusů. Řízení jsme museli zrušit, protože se do něj nikdo nepřihlásil,“ řekl v rozhovoru pro Blesk.cz s tím, že v pondělí 8. června na Bezpečnostní radě státu představí nástřel novely upravující krizovou legislativu.
Časté kompromisy vůči hnutí ANO, nerozhodnost a nízká obliba u veřejnosti. Tyto výhrady musel šéf ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček poslouchat téměř denně. Nová kapitola v jeho politickém životopisu se začala psát počátkem března, kdy se v Česku objevili první nakažení koronavirem. Z Hamáčka, s nímž bude určitě nějakou dobu neodmyslitelně spojený červený svetr, se stala "hvězda".
Jan Hamáček měl jako ministr vnitra řídit Ústřední krizový štáb. Jeho šéfem se ovšem stal náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula. „Za standardních podmínek by ministr na vládní křeslo rezignoval. Ale asi by to znamenalo pád vlády, což by asi nebylo ideální řešení,“ říká Hamáček s tím, že Prymulovi nepřísluší, aby dělal politická rozhodnutí a prezentoval názory, že by Česko mělo na dva roky uzavřít hranice či jak se má postupovat u maturit.