povoleny alkohol na slovensku - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu povoleny alkohol na slovensku, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Prodejci a provozovatelé zrušených vánočních trhů dostanou vyšší náhrady, uvedl dnes na twitteru ministr průmyslu a obchodu v demisi Karel Havlíček (ANO). Kompenzace by se měly pohybovat od 30 do téměř 100 procent, řekl ministr v České televizi (ČT).
Vláda chce zdvojnásobit poplatek za vklad do katastru nemovitostí. Zatímco nyní se platí 1000 korun, nově to má být 2000 korun. Návrh vláda vložila do sazbového daňového balíčku, který předložila Sněmovně a který mimo jiné zvyšuje spotřební daň z alkoholu a cigaret. Vláda návrh na zvýšení poplatku obhajuje inflací nebo vyššími administrativními náklady. Podle ministerstva zemědělství vyšší náklady souvisí s ochranou majitelů nemovitostí před podvodnými převody. Zatím není jisté, kdy se Sněmovna k ...
Obchodní řetězce asi budou muset mít o některých svátcích zavřeno. Počítá s tím senátní návrh zákona, který dnes Sněmovna přes odpor pravice podpořila v prvním kole schvalování. Normu, o jejíž přijetí usilují odbory, nyní projednají sněmovní výbory hospodářský a sociální.
Po metanolové aféře na podzim roku 2012, která si vyžádala životy téměř pěti desítek lidí, klesl trh s legálními lihovinami podle tehdejších odhadů o deset procent. „Na původní čísla – alespoň podle výběru spotřební daně – jsme se ještě stále nedostali,“ říká prezident Unie výrobců a distributorů lihovin a ředitel likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích Pavel Dvořáček.
Skandál s „koňským hovězím“ rozvířil v rámci Evropské unie diskuzi o potřebě větší kontroly potravin. Podvody se značením, které zatím nemají zdravotní rozměr, nejsou však jediným současným evropským případem týkajícím se kvality jídla. Na Slovensku se vede kampaň proti polským produktům, jež může mít pro Česko mnohem větší význam.
Slovensko dnes v 17 hodin zruší zákaz dovozu a prodeje českých lihovin, který zavedlo před třemi týdny v reakci na sérii smrtelných otrav metanolem v Česku. Oznámil to ministr zemědělství Ľubomír Jahnátek. Alkohol vyrobený od letošního roku bude muset mít zejména certifikát původu, přičemž Bratislava bude uznávat i doklady vydané v Česku. Prodej českého tvrdého alkoholu dnes povolilo také Polsko.
Slovenští importéři alkoholu spolu s českou Unii výrobců a dovozců lihovin (UVDL) požadují od slovenské vlády uvolnění prodeje českých lihovin na Slovensku. Jejich dovoz a distribuci Bratislava před více než dvěma týdny zakázala po sérii často smrtelných otrav metanolem v Česku. Opatření hodlá zmírnit až po vrácení všech nynějších zásob nápojů výrobcům do Česka.
Těsně po skončení dnešní schůze sněmovny začne jednání vlády. S nadsázkou na rozhodnutí kabinetu bude netrpělivě čekat celá republika – veřejnost i byznys sféra, potažmo i celá EU. Padnout by měl verdikt o zmírnění prohibice. Ve hře je několik variant a problémů. Navíc kartami může ještě zamíchat Evropská komise, která českou metanolovou kauzu bedlivě sleduje a chce ji mít pod kontrolou.
Podíl nelegální výroby lihovin v Česku činí dlouhodobě zhruba 20 až 25 procent, loni po zvýšení spotřební daně z lihovin se část nelegálních výrobců ještě více aktivizovala. „To pociťují zejména malí výrobci, kteří nemají tolik možností bránit falšování svých lahví a etiket jako ti největší,“ říká v rozhovoru pro deník E15 Pavel Kučera, předseda Sdružení výrobců lihovin, jehož členy jsou právě menší lokální producenti tuzemáku, vodky či peprmintky.
Narodil se před šestapadesáti lety. Když mu táhlo na třicet, poprvé vystoupil. A už mu to zůstalo.