povýšení na generály - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu povýšení na generály, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Armádě a Policii České republiky se po letech personální tísně letos nad očekávání daři doplňovat početní stavy. Vojákům se dokonce už v září podařilo dosáhnout náborového limitu pro letošní rok. Stojí za tím pravděpodobně rostoucí zájem lidí o jisté zaměstnání v době koronavirové krize. Armáda i policie navíc nabízejí řadu benefitů v podobě různých příplatků nebo delší dovolené.
Jihokorejská automobilka Hyundai Motor plánuje novou řadu elektromobilů, kterou bude prodávat pod značkou Ioniq. Jejím cílem je stát se do roku 2025 třetím největším výrobcem elektromobilů na světě. Akcie podniku po oznámení plánu posílily o více než deset procent a jejich cena se dostala na nejvyšší úroveň od května 2018. Hyundai vyrábí auta rovněž v České republice.
Sto a jeden rok naší moderní státnosti přineslo nejen množství pestrých i tragických zvratů, mění se i vzpomínka sama. Občas potlačovaná, jindy překrucovaná a nyní posouvaná do jiného „levelu“. V posledních letech se z ní stává příkladná ukázka toho, jak je rozdělená nejen společnost, ale i elity samotné – čest výjimkám.
Prezident Miloš Zeman opět nejmenoval ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelku do hodnosti generála. Odmítl tak již čtvrtý návrh vlády premiéra Andreje Babiše na povýšení šéfa české kontrarozvědky. Na Pražském hradě v pondělí do generálských hodností jmenoval sedm mužů z řad vojáků, hasičů či policistů. Babiš nad rozhodnutím Zemana vyjádřil lítost. Počítá, že Koudelku vláda opět na generála příští rok nominuje, řekl.
Vláda chce počtvrté navrhnout jmenování ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelky do hodnosti generála, sdělil premiér Andrej Babiš (ANO). Návrhu na povýšení Koudelky v předchozích případech nevyhověl prezident Miloš Zeman, který kontrarozvědku kritizoval. Kabinet by se měl návrhy na jmenování generálů k příležitosti státního svátku 28. října zabývat v úterý.
Prezident Miloš Zeman podle očekávání opět nejmenoval generálem ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelku. Vláda ho navrhla do vyšší hodnosti jmenovat už třikrát. Premiér Andrej Babiš (ANO) loni v říjnu uvedl, že mu Zeman slíbil Koudelkovo povýšení. Zeman do generálských hodností jmenoval 15 mužů. Nejvyšší hodnost armádního generála ve výslužbě získal Emil Boček, poslední žijící československý stíhací pilot z druhé světové války. Zeman o možnost jeho povýšení sám požádal.
Když někdo tvrdí, že premiér Andrej Babiš neví, co se sluší a patří, šeredně se plete. Šéfovi antimonopolního úřadu Petru Rafajovi vzkázal, že pokud bude obviněn, měl by rezignovat. Zcela správně. Jen kdyby předseda vlády měřil stejně i sobě. Ubezpečil naopak, že neodstoupí, ani kdyby byl obžalován.
Prezident Miloš Zeman jmenoval u příležitosti Dne vítězství šest generálů. Nepovýšil ale ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelku a zástupce velitele pozemních sil Petra Procházku, ačkoli je vláda do generálské hodnosti rovněž navrhla. Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) po schůzce se Zemanem naznačil, že jména navržených generálů nebyla předem konzultována. Nevyloučil, že kabinet Koudelku a Procházku na generály navrhne znovu.
Prezident Miloš Zeman odmítl jmenovat šéfa Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelku generálem. S odvoláním na vysoce postavený zdroj Hradu to uvedl server Aktuálně.cz. Podle dalšího zdroje webu souvisí nejmenování Koudelky mimo jiné se zprávou BIS o údajné výrobě jedu novičok v Česku, kterou si prezident od tajné služby vyžádal.
První informaci o vyšetřování dnes již bývalého předsedy CEFC a poradce českého prezidenta Jie Ťien-minga přinesl 1. března čínský ekonomický časopis Cchaj-sin (Caixin). Cchaj-sin a jeho předchůdce Cchaj-ťing (Caijing) patří mezi legendy v posledních letech těžce zkoušené čínské investigativní žurnalistiky. Ve svých reportážích mohl dlouho zacházet dále než jiná čínská média především díky osobnosti své zakladatelky a dlouholeté šefredaktorky Chu Šu-li (dnes předsedkyně správní rady).