pozdní důchod - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu pozdní důchod, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Brání vám zdravotní problémy ve vykonávání práce? Pak se neobejdete bez neschopenky. Tento dokument po vás bude vyžadovat zaměstnavatel kvůli náhradě mzdy i úřady před vyplacením nemocenské. Jak neschopenka v roce 2023 funguje? Jaký je režim vycházek při pracovní neschopnosti a kdy vám může přijít kontrola?
Ať si stát nechá část našich peněz, my chceme volný čas. Do důchodu půjdeme klidně i s nižší penzí, ale dříve. V Německu stárne generace, která nechce pracovat do 67 let, což bude od roku 2031 národní důchodový standard dohodnutý již před šestnácti lety velkou koalicí CDU a SPD. Už dnes chodí do předčasného důchodu desítky, ba stovky tisíc lidí, což má podle ekonomů vážné důsledky na pracovním trhu, kde chybějí lidé zejména v méně náročných pomocných profesích, ale i na kvalifikovaných postech v továrnách ...
Opoziční hnutí ANO a SPD sesbírala více než potřebných 80 podpisů, které jim umožní podat návrh na odvolání předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéty Pekarové Adamové. Oznámila to šéfka poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová. Důvodem k odvolání je podle ní způsob, jakým Pekarová Adamová vedla mimořádnou sněmovní schůzi k valorizaci důchodů.
Vedl Českou poštu nejdéle v její moderní historii, poslední únorové dny však Roman Knap věnoval vyklízení své ředitelské kanceláře. V čele čtvrtého největšího zaměstnavatele totiž po dohodě s ministrem vnitra Vítem Rakušanem skončil. Jeho nástupce mělo nalézt otevřené výběrové řízení, to však skončilo fiaskem a samo ministerstvo je nakonec zrušilo. Českou poštu tak v následujících dvou letech povede dosavadní šéf divize Miroslav Štěpán – ten přitom bude postupovat do velké míry podle transformačního plánu,...
Vleklé problémy, pozdní vyřizování dávek i neřešený podstav zaměstnanců na pracovních úřadech stojí za koncem generálního ředitele Úřadu práce ČR Viktora Najmona. Toho v úterý odvolal ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Na místo vypíše výběrové řízení, úřad dočasně povede vrchní ředitel sekce informačních technologií ministerstva Karel Trpkoš.
Stále více Japonců si nemůže dovolit odchod do důchodu. Japonský trh práce jim přitom obvykle nabízí jen špatně placená a fyzicky náročná zaměstnání, píše deník The Japan Times.
Většina jeho vrstevníků si už dávno užívá zasloužené penze. Pro bývalého vojenského výzkumníka Karla Emingera však slovo odpočinek neexistuje. Po sedmdesátce rozjel se třemi kolegy startup VPMI, ve kterém vynalézá ekologické betony nebo zcela unikátní materiál, který dokáže zabránit pronikání radioaktivního záření. A ani dnes se do důchodu rozhodně nechystá. „Teď nás čeká takové přechodné období, kdy se budeme opírat o klasické jaderné reaktory. Já ale vidím budoucnost zejména ve fúzních reaktorech,“ ...
Den daňové svobody připadá letos podle výpočtů Liberálního institutu na 17. června, loni to bylo 25. června. Češi tak budou letos na stát pracovat 167 dní, tedy o osm dní méně než loni. Informoval o tom dnes Liberální institut, který od roku 2000 den daňové svobody počítá. Jako den daňové svobody se označuje pomyslný okamžik, od kterého jde veškerá mzda na konto občana. Do té doby jeho příjem připadá státu.
Základním poznatkem z uplynulého týdne je fakt, že jsme konečně v ostré fázi předvolební kampaně, což je okamžik, kdy se politici zhmotňují v ulicích a domovech pro seniory. Stojí to za několik poznámek, zejména protože se nám nevynořují pozitivní programová témata a zdá se, že kampaně budou stát především na vymezování se: programem bude anti-Babiš, anti-Piráti, anti-covid, anti-korupce (pokolikáté už?) a anti-migrace, pochopitelně.
K povinnostem osob samostatně výdělečně činných patří také odevzdání Přehledů o příjmech a výdajích pro Českou správu sociálního zabezpečení a pro zdravotní pojišťovnu.