pozemek investice diskuze - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu pozemek investice diskuze, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Škoda Auto kompletně změnila strategii pro příští roky. Elektromobily nastoupí mnohem rychleji, než mladoboleslavská automobilka ještě loni plánovala. Neposouvá se ale jen od spalovacích motorů k bateriím, ale také od levnějších vozů k dražším. Mezi ty se zařadí i nedávno odhalený Vision 7S, nástupce modelu Enyaq coby vlajkové e-lodi. „Osloví zákaznické skupiny, které jsou výše než ty, jež si pořizují současné levnější vozy,“ říká člen představenstva Škody Martin Jahn. I kvůli zpřísňujícím se emisním ...
Bratislavský rodák Peter Gero, který emigroval v roce 1968, zasvětil svůj profesní život Hamburku, kde řídil výstavbu centrálních čtvrtí i revitalizaci velkých sídlišť. Nejen čeští stavitelé teď za ním chodí pro rady hlavně kvůli jeho zkušenostem z proměny hamburských doků na moderní čtvrť HafenCity, již proslavila zejména budova nové filharmonie. V Praze jsme se sešli před jednáním poroty, v níž pomáhá vybrat nejlepší návrh Vltavské filharmonie, kterou chce Praha postavit v Holešovicích.
Bývalé armádní letiště v Líních u Plzně je jednou ze tří evropských lokalit, které německý automobilový koncern Volkswagen zvažuje pro stavbu továrny na výrobu baterií do elektroaut. Uvedli to členové vedení Plzeňského kraje včetně hejtmana Rudolfa Špotáka (Piráti). Podle náměstka hejtmana a poslance Josefa Bernarda (STAN) by šlo o továrnu za čtyři až pět miliard eur, tedy v přepočtu 98 až 122 miliard korun, zaměstnala by až 4000 lidí.
Praha zažije inflační paradox. Zatímco na jedné straně díky zvyšování cen získá v příštím roce na daních rekordní příjmy, dražší energie, stavební práce a další vyšší náklady významně zatíží výdaje města. „V první řadě se to dotkne dopravního podniku, kde hrají roli kromě elektřiny, plynu a tepla i ceny pohonných hmot, především AdBlue,“ říká pražský náměstek pro finance Pavel Vyhnánek (Praha sobě).
Pracovní schůzky si majitel firmy Central Group, která je největším tuzemským stavitelem bytů, dává v restauraci Aureole v posledním patře nejvyšší pražské budovy City Tower. Od stolu tady Dušan Kunovský vidí jako na dlani Kavčí Hory, kde už několik let chystá svůj srdcový projekt. Původním návrhem Rezidence Park Kavčí Hory sice přivolal hněv pozorovatelů UNESCO i odpůrců dalších výškových staveb na Pankrácké pláni, spolupráce s uznávaným architektem Josefem Pleskotem však zároveň změnila jeho pohled na ...
Vybudování vysokorychlostních tratí (VRT) v Česku do roku 2040 má stát až šest set miliard korun. Správa železnic proto hledá zdroje na více frontách. Rychlé vlaky mají financovat stát, evropské dotace nebo PPP projekty. „Nové vládě předložíme detailní přínosy VRT a argumenty pro jejich výstavbu. Máme za to, že ekonomika projektu stojí na dobrých a realistických základech a odpovídá evropské zkušenosti,“ říká generální ředitel SŽ Jiří Svoboda.
Praha plánuje na svých pozemcích postavit v příštích patnácti letech na šest tisíc městských bytů. „Až první projekt získá územní rozhodnutí, politická reprezentace bude muset rozhodnout, kdo bude výstavbu realizovat. Zatím převládá představa, že by to mohl řešit magistrát přes odbor investic. Ale může to být i jinak. Úkolem Pražské developerské společnosti je teď zajistit projekční fázi,“ říká její ředitel Petr Urbánek.
Zatímco v minulé recesi se realitní magnát Luděk Sekyra musel pod dluhovým tlakem zbavovat některých nemovitostí, nyní na prahu nových ekonomických turbulencí startuje hned dva obří developerské projekty. „Zároveň přistupujeme k akvizicím. Když už něco chceme koupit, tak věci, které dávají smysl a doplňují portfolio,“ říká.
Zatímco ještě na začátku letošního roku byly italské nemovitosti oblíbeným artiklem zahraničních investorů, obrátila pandemie koronaviru realitní byznys v zemi pod Alpami v prach. Doplatil na to i jeden z nejbohatších Čechů Radovan Vítek. Jeho skupina CPI umrtvila jednání o převzetí italského portfolia v hodnotě jedné miliardy eur.
Kůrovcová kalamita poslala ceny dřeva k zemi a trh kolabuje. I kvůli tomu utrpěly Lesy ČR loni miliardovou ztrátu. „Dřevo zlevnilo za poslední tři nebo čtyři roky až o sedmdesát procent. Pohybuje se na hranici rentability,“ říká generální ředitel státního podniku Josef Vojáček. Současně ale rostou ceny sazenic na zalesňování a cena pracovní síly, které je kvůli koronavirové epidemii ještě méně.