práce na dohodu u důchodců - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu práce na dohodu u důchodců, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Termín pro podání daňového přiznání se kvapem blíží. Deník E15 vytvořil soubor článků s daňovou tematikou pro rok 2023. Dozvíte se v nich nejen například to, jaký termín podání dodržet, kdy a jak daňové přiznání podat, co platí pro podnikatele, zaměstnance nebo pro studenty, ale i jak danit investice nebo kryptoměny. Stáhnout si můžete formuláře pro daňové přiznání.
V řádu týdnů bychom se měli dočkat představení uceleného návrhu důchodové reformy ze strany ministerstva práce a sociálních věcí.
Dodavatelé přitvrzují v boji o nové zákazníky. Ceníky budou dál zlevňovat Kontroverzní PornHub změnil majitele, putuje do rukou Kanaďanů Pavel podepsal snížení červnové valorizace důchodů. Musí to přezkoumat Ústavní soud, řekl Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v E15 psali.
V daňovém přiznání a výpočtu měsíční čisté mzdy lze uplatňovat daňové slevy. Na které máte nárok? Mzdová účetní uplatní daňové slevy, jestliže zaměstnanec podepíše prohlášení k dani.
Daňové přiznání za rok 2022 nemusí podávat všichni, v praxi tak mají někteří občané nadprůměrné příjmy a daňové přiznání nepodávají, jak si ukážeme v praktických příkladech.
Pětistovku za každé vychované dítě pobírají důchodci ani ne dva měsíce, a ve vládní koalici se intenzivně diskutuje o změnách přídavku. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) už koncem minulého roku mluvil o nutnosti většího zacílení výchovného, s čímž souhlasí i zástupci TOP 09. Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) jakékoli změny odmítá a na své straně má část STAN a Pirátů. Přídavek by naopak chtěl valorizovat.
O reformě důchodového systému se mluví celá desetiletí a už bychom se pomalu měli smířit s tím, že žádná radikální změna nikdy nenastane. Nemusíme ale jen zvyšovat věk odchodu do důchodu, existuje celá řada drobných i větších změn, které by mohly pomoci učinit naše penze udržitelnějšími. Ne všechny jsou rozumné a určitě by všechny hodně bolely, bohužel však nemáme příliš na výběr, matematika už nemůže být jednodušší: Buď si snížíme důchody a ponecháme současné odvody, nebo necháme důchody a zvýšíme ...
Jste student, důchodce, máma na rodičovské, OSVČ nebo i zaměstnanec, který si chce přivydělat nějaké korunky navíc? Pak vás možná bude zajímat dohoda o provedení práce, která patří mezi velmi časté smluvní vztahy mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem pro takové případy. I u této smlouvy je ale potřeba dodržet několik pravidel. Jaké?
Máte pravidelnou vedlejší činnost v rozsahu do 20 hodin týdně a měli byste ji rádi i dobře zasmluvněnou? Pak vás jistě budou zajímat podrobnosti k dohodě o pracovní činnosti. Často ji využívají třeba studenti, důchodci nebo maminky na rodičovské. Čím se liší od dohody o provedení práce? Jak se počítá a co by měla obsahovat smlouva?
Téměř ve všech inzerátech na práci se uvádí hrubá mzda. Kolik peněz vám ale pak ve skutečnosti přistane na bankovním účtu? Jak se počítá čistá mzda? Jaká je minimální, zaručená a průměrná mzda? A jaká pravidla pro výpočet odměny platí pro DPČ a DPP?