práce v důchodu na dohodu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu práce v důchodu na dohodu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Změny důchodového systému představené vládou zatím míjejí třetí neboli spořicí penzijní pilíř, sadu opatření předloží v červnu ministerstvo financí. Spolupracuje s rezortem práce a sociálních věcí, jehož šéf Marian Jurečka (KDU-ČSL) už nastínil první možné kroky. Protože se dohoda pěti koaličních stran týká právě jen prvního, státního pilíře založeného na mezigenerační solidaritě, hovoří někteří odborníci o polovičaté důchodové reformě. Penzijní společnosti vyčkávají na přesné obrysy úprav a žádají o ...
Dobré ráno! Je 139. den roku, svátek má Ivo. V tento den v roce 1974 maďarský vynálezce Ernő Rubik vytvořil Rubikovu kostku. Přečtěte si nejdůležitější zprávy posledních hodin.
Vedle novely zákoníku práce, jehož první čtení proběhlo minulý týden ve sněmovně, jsou dohody o provedení práce a pracovní činnosti také předmětem konsolidačního balíčku. Vláda se je těmito předpisy snaží povýšit na úroveň hlavních pracovních poměrů, čímž by dohodářům zajistila důchod. Pracovní trh však musí být flexibilní, jak zdůrazňuje šéfka ManpowerGroup a prezidentka Asociace poskytovatelů personálních služeb Jaroslava Rezlerová. Nový zákoník práce sice považuje za nesystematický, ale oceňuje některé ...
V roce 2023 platí, že je-li hrubá měsíční odměna z dohody o provedení práce do limitu 10 tisíc korun měsíčně, tak se z ní neplatí pojistné ani na sociální zabezpečení ani na zdravotní pojištění, a to bez ohledu na počet takových dohod, které má zaměstnanec v daném měsíci uzavřeny.
MPSV představilo návrh důchodové reformy. Úprava počítá například se zvýšením garantovaného důchodu na 20 procent průměrné mzdy. Součástí návrhu je také úprava podmínek v případě předčasných důchodů.
Vláda chce k roku 2050 uspořit na výdajích na důchody tři procenta HDP. Návrh důchodové reformy, kterou představil ve čtvrtek ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL), si klade za úkol pomoci udržet na uzdě penzijní systém, do něhož se v příštích desetiletích začlení silné populační ročníky. Stát chce v principu postupně snižovat vlastní podporu a přimět současné pracující obyvatele, aby si sami spořili na stáří.
Je-li zveřejňování nápadů na prodlužování věku odchodu do důchodu, zvyšování DPH nebo sociálního pojištění pro živnostníky pouštěním pokusných balónků, kdy si ministři zjišťují, co na to řekne veřejnost, jde o dost hloupou metodu.
Důchodový věk se blíží a začínáte si zjišťovat, jak vlastně o důchod požádat? Co všechno budete k vyřízení potřebovat? Jak dlouho trvá schválení žádosti o vyplacení důchodu a nastal vůbec ten správný čas, kdy můžete do důchodu nastoupit?
Je pro výpočet výše důchodu rozhodující, zda je zaměstnanec zaměstnán v pracovním poměru, nebo na dohodu?
Na dohodu o provedení práce v praxi pracují nejenom zaměstnanci, ale i OSVČ, studenti nebo důchodci. Podívejme se v praktických příkladech, jak se může lišit zdanění.