pracovní cesta do zahraničí - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu pracovní cesta do zahraničí, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V dalším díle našeho seriálu o budování start-upu se podíváme na téma expanze do zahraničí. Jak na to? A jaké jsou zajímavé destinace a příklady českých start-upů, které už do světa vyrazily?
Většinu pracovních schůzek, kterých se zástupci státní i soukromé sféry před koronakrizí účastnili osobně, nahradily videokonference. Zatímco firmy si pochvalují, že ušetří za dopravu či ubytování, ministerstva doufají v co nejrychlejší návrat ke klasickým pracovním cestám – tedy k těm, jejichž náhrada videokonferencemi loni rezortům ušetřila 186 milionů korun. Vyplývá to z ankety deníku E15 mezi všemi čtrnácti ministerstvy.
Za deset let v Brně postavili globální firmu se stamilionovými obraty. Loni jim ale covid ze dne na den vypnul trh. „Ročně jsme byli schopni udělat na veletrzích čtyři stovky expozic, náš byznys je strašně rychlý,“ říká Petr Krejčí, spolumajitel společnosti Exponex. „Teď jsme firmu rozdělili do několika jednotek a každá se snaží si na sebe vydělat. Přizpůsobujeme se situaci, hledáme nový odbyt, ale není to cíl a směřování firmy. Je to jen snaha o přežití,“ dodává druhý společník Aleš Pohl.
V rámci seriálu o budování start-upu přinášíme rady podnikatele Tomáše Milara, který provozuje konzultační byznys pro začínající podnikatele ve Spojených státech a v Hongkongu. „Asie je o rychlosti mnohem více než jakékoli jiné prostředí,“ říká.
Čtvrtina Rusů nepamatuje jiného reálného vládce své země než Vladimira Putina, další zhruba čtvrtina ho zažila pouze v nedospělém věku. Argument starší generace, že ruská ekonomika dříve zažívala mnohem horší časy než dnes, už mladým Rusům nemůže stačit. Západní životní úroveň se zdá být i dnes pro největší zemi světa nedostižnou. Také proto může opoziční lídr Alexej Navalnyj doufat, že bude získávat stále více příznivců.
Matěj Šebek a Miroslav Chmel patří mezi nejzajímavější mladé české architekty. V roce 2019 je ocenila porota České komory architektů v rámci přehlídky diplomových prací. Jak vidí české stavby a města?
Prodej tužek vázne, ale hospodaření celého holdingu Koh-i-noor za rok 2020 rozhodně ztrátové nebude. Skupina naopak dál investuje a je připravena – pokud krize přinese příležitost – i na další nákupy. „Sice jsem se někde dočetl, že jsme zchudli, ale opak je pravdou. Když to někdo posuzuje z hlediska tržní hodnoty, tak možná ano, ale na to my si nehrajeme,“ říká Vlastislav Bříza, který je spolu se svými dvěma syny majitelem skupiny.
První pracovní den roku 2021 měl být zátěžovým testem nového režimu po definitivním odchodu Británie z Evropské unie. Na březích Lamanšského průlivu však zatím situace není nijak dramatická. Může to být dáno i tím, že řada firem s přepravou zboží raději vyčkává. Velkou výzvou pro ně bude i obchodování se Severním Irskem. Už o víkendu se ukázalo, že občané Spojeného království mohou mít problémy s cestami do sedmadvacítky.
Růstový mejdan let minulých skončil, koronavirová pandemie zcela nekompromisně přenastavila postavení celých ekonomických sektorů na trhu. Zatímco si on-line služby užívají „klondajk“ nečekaného rozsahu, kamenné obchody se většinou dobelhaly na pokraj svých sil. Kdo jsou tři vítězové a tři poražení turbulentního roku 2020?
Společnost C.S.CARGO patří s ročními tržbami atakujícími hranici pěti miliard korun mezi vedoucí středoevropské subjekty poskytující dopravní a logistické služby. U příležitosti dovršení 25 let existence společnosti se nad vývojem logistiky a také nad výhledy do nejbližší budoucnosti zamyslel generální ředitel skupiny C.S.CARGO Aleš Willert. Odvětví podle něj nečeká lehké období. Bude ovlivněné například brexitem nebo tlakem na snižování emisí v dopravě.