pracovní neschopnost v případě nezaměstnanosti - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu pracovní neschopnost v případě nezaměstnanosti, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Na náhradu mzdy mají zaměstnanci nárok již od prvního dne nemoci, v roce 2019 byla totiž zrušena karenční doba. Na nemocenskou hrazenou státem mají nárok od 15. kalendářního dne pracovní neschopnosti. Mohou nemocenskou pobírat i OSVČ? Co dělat v případě výpovědi?
Za deset let v Brně postavili globální firmu se stamilionovými obraty. Loni jim ale covid ze dne na den vypnul trh. „Ročně jsme byli schopni udělat na veletrzích čtyři stovky expozic, náš byznys je strašně rychlý,“ říká Petr Krejčí, spolumajitel společnosti Exponex. „Teď jsme firmu rozdělili do několika jednotek a každá se snaží si na sebe vydělat. Přizpůsobujeme se situaci, hledáme nový odbyt, ale není to cíl a směřování firmy. Je to jen snaha o přežití,“ dodává druhý společník Aleš Pohl.
O roce 2021 nelze říci nic zásadního bez pozorného zhodnocení roku loňského. Rok 2020 se zcela vymkl trajektorii, na kterou jsme až dosud byli ve svých životech navyklí. Nebylo to však způsobeno pouze novou nemocí označovanou COVID-19. Daleko větší roli hrála reakce zemí, respektive jejich vlád, a stejně tak reakce médií, byznysu i jednotlivých lidí na tuto rychle se šířící epidemii. Všechny tyto subjekty zareagovaly neadekvátně. Prokázaly svou krátkozrakost, svou liknavost i svou nepřipravenost na ...
Nový díl našeho seriálu ze startupového prostředí vám představí další trojici dam. První pracuje na tom, aby u nás mohly vzniknout přelomové technologie a produkty přispívající k udržitelnější budoucnosti naší planety. Druhá jako provozní ředitelka dělá na platformě, která startupům pomáhá najít ty správné lidi. Třetí založila platformu pro vytváření oborových komunit mikroinfluencerů, do které po necelých dvou letech přišel strategický investor Heureka Group.
Na letecký průmysl dopadla největší krize v historii. Některé aerolinky už pandemie zadusila, jiné volají po vládní finanční injekci. O práci v oboru přicházejí tisíce lidí. „Řešení krize spočívá v testování pasažérů,“ říká Rafael Schvartzman, viceprezident Mezinárodního sdružení pro leteckou dopravu (IATA), u jehož založení na sklonku druhé světové války byly po boku dalších 56 leteckých společností i České aerolinie.
Dlouhodobé kvalitní poradenství, všechny služby v mobilu, založení penzijní společnosti i vlastní banka. To jsou plány finanční skupiny Partners. „Nechceme být ale korporací, která je odtržena od jednotlivých přání klientů, chceme zachovat lidský přístup,“ říká Petr Borkovec, zakladatel a předseda představenstva Partners.
Ať už si Američané zvolí na začátku listopadu do Bílého domu kohokoliv, jedno je jisté – příští prezident USA bude zastáncem dalšího pumpování bilionů „stimulačních“ dolarů do ekonomiky. V tom se Donald Trump a Joe Biden neliší. Trump se však profiloval jako zastánce nízkých daní, zatímco Biden by část finančních injekcí naopak kompenzoval jejich zvyšováním – zvláště pro nejbohatší Američany a korporace.
Koronavirová krize zamotala podnikatele a jejich zaměstnance do bludného kruhu, ve kterém se točí už od jara. Zaměstnavatelé se snaží udržet své podniky při životě, aby z tržeb, na úkor vlastního zisku, pokryli alespoň běžné náklady a mzdy svých zaměstnanců. Ty jsou však firmy nuceny snižovat, na což zaměstnanci nedobrovolně přistupují, protože ani oni nechtějí, aby jejich zaměstnavatel zkrachoval a tím přišli o práci.
Růst české digitální ekonomiky je v poslední době pomalejší než růst ekonomik vyspělých, uvádí studie poradenské společnosti McKinsey. „Pokud se něco nezmění, tak je nikdy nedoženeme,“ varuje Dan Svoboda, řídící partner McKinsey pro Česko a Slovensko. Mezi digitální šampiony a tedy potenciální vzory patří podle studie Dánsko, Estonsko, Finsko, Irsko, Belgie, Lucembursko, Nizozemsko, Norsko a Švédsko.
Server E15.cz přináší svým předplatitelům první z trojice textů o firemní kultuře Netflixu. Reed Hastings, šéf streamovací služby, v nové knize No Rules Rules pozval čtenáře do své manažerské kuchyně, která dává zapomenout na zastaralé modely řízení z doby průmyslové revoluce. I díky tomu se z Netflixu stala jedna z nejúspěšnějších společností světa. V tomto díle se dozvíte, jak Hastings hledá správné zaměstnance a jak se těch nevhodných naopak snaží co nejefektivněji zbavit. Netflixu se navíc osvědčuje ...