praktická výuka covid zdravotnictví - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu praktická výuka covid zdravotnictví, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Návrat žáků do škol by měl přijít tehdy, až budou podmínky k jeho trvalému udržení. Nyní jsou otevřeny pouze všechny mateřské školy, speciální školy a první a druhé ročníky základních škol. „Byl předpoklad, že 1. března se vrátí maturanti nebo poslední ročníky do škol, ale vzhledem k této situaci, když antigenní testy dorazí, to zkrátka není možné,“ uvádí premiér Babiš (ANO).
Po šesti týdnech plošné uzávěry se v Rakousku otevřely obchody, kadeřnictví či kosmetické salony. Ve Vídni a v Dolních Rakousech se vrátili do lavic někteří žáci, školáci v dalších spolkových zemích budou své vrstevníky následovat za týden, informovala agentura APA. Uvolňování je spojené s novými hygienickými pravidly, rakouská vláda kvůli němu ale čelí kritice doma i v zahraničí.
Závěrečné ročníky středních škol by se mohly vrátit do lavic 1. března se zavedením pravidelného testování žáků i zaměstnanců škol na COVID-19. Vyplývá to z návrhu, který by měl ministr školství Robert Plaga (za ANO) v pondělí předložit vládě. Testovat by se podle něj mělo každých sedm až 14 dnů takzvanými neinvazivními RT-PCR testy, tedy například ze slin. Odběr by si měl ve škole dělat každý sám.
Další žáci základních škol se vrátí do tříd od pondělí 30. listopadu. Bez omezení půjdou děti z prvního stupně a 9. třídy, další třídy druhého stupně se budou ve škole střídat. Uvedl to ministr školství Robert Plaga (ANO). Podmínkou je schválení přesunu Česka z pátého do mírnějšího čtvrtého protiepidemického stupně rizika, který má v pátek na návrh ministra zdravotnictví Jana Blatného schvalovat vláda.
Slovensko kvůli šíření koronaviru od soboty 24. října do neděle 1. listopadu výrazně omezí volný pohyb lidí, až na výjimky prakticky zavede zákaz vycházení. Oznámil to premiér Igor Matovič, podle kterého bude zákaz následně prodloužen o dva týdny, ale se změněnými podmínkami. Ještě přísnější pravidla budou platit pro čtyři nejpostiženější regiony na severu a východě země, kde v pátek začne úvodní fáze plošného testování obyvatel Slovenska na koronavirus. Otestování se pak v příštích dvou týdnech uskuteční ...
Při diskusi na tripartitě převládl názor uzavřít i první stupeň základních škol kvůli koronaviru, řekl prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák. Školky podle předáka Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středuly uzavřeny z rozhodnutí ministerstva zdravotnictví nebudou. Ministr zdravotnictví Roman Prymula na jednání řekl, že bude nutné zavést nošení roušek na zastávkách MHD a v podobných veřejných prostorách. Vláda má o dalších opatřeních rozhodovat odpoledne. Hejtmani a lékaři jsou ...
Ve vnitřních prostorech smí od pondělí probíhat aktivity do deseti osob, venku jen aktivity do 20 lidí. Na 14 dní to bude znamenat zákaz činnosti pro divadla nebo kina, zoologické zahrady nebo interiérová sportoviště. Oznámil to ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO).
Dlouhodobý plán dalších opatření proti epidemii nového typu koronaviru bude podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) představen v pátek 9. října. Oznámit chce, jaká méně zásadní nařízení začnou platit od pátku, jaká po 14 dnech a jaká budou dlouhodobá. Řekl to dnes v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Podrobnosti, o jaká opatření půjde, sdělit nechtěl. Naznačil ale, že se mohou týkat třeba i druhého stupně základních škol a možné distanční výuky.
Na vysokých školách v Praze bude příští týden zavedena distanční výuka, uvedl primátor Zdeněk Hřib (Piráti) na svém twitterové účtu. Hřib původně oznámil, že distanční výuka se bude týkat i středních škol. Později ale na Twitteru napsal, že hygienici s uzavřením středních škol nesouhlasí, na dálku se tedy bude učit jen na vysokých školách. Střední školy tím dost zmátl.
Premiér Andrej Babiš v pravidelné nedělní facebookové promluvě k národu učinil pokání. Skoro. Uznal, že o zrušení některých proticovidových opatření se rozhodovalo kvůli společenské poptávce, a nyní to hodnotí jako chybný krok. Ale pozor, můžeme si za to sami. Možná ne všichni, ale většina: Stěžovali jste si, že vám vláda dává náhubky, omezuje svobodu a podnikání. Že jsme tu zavření jak v lágru. Teď podle ministerského předsedy ti, kteří chtěli nejvíc rozvolňovat, nejvíc křičí, že se měla přísnější ...