pražské protonové centrum - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu pražské protonové centrum, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Velké obchody se trhu s nemovitostmi vyhýbají. Od vypuknutí pandemie se v Česku neobjevila žádná transakce nad 200 milionů eur. To zdejší trh nepamatuje od roku 2012, kdy ještě doznívala světová finanční krize.
Více nemocných rakovinou, ale i větší ochota států platit za moderní technologii bude v příštích letech znamenat růstový impuls pro trh s protonovou terapií.
Soud vyměřil dvouletý podmíněný trest někdejšímu nucenému správci Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Antonínu Pečenkovi za uzavření smlouvy o smlouvě budoucí s firmou Proton Therapy Centre Czech. Podle rozsudku pražského městského soudu se lékař pokusil zneužít svou pravomoc při snaze o vybudování protonového centra. Verdikt je pravomocný. Lze proti němu podat pouze mimořádný opravný prostředek, a to dovolání k Nejvyššímu soudu.
Pražské Protonové centrum uzavřelo smlouvu s britskou pojišťovnou Western Provident Association (WPA).
Předseda ANO a vicepremiér Andrej Babiš se velmi rozčiluje nad tím, že správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny potvrdila ve funkci ředitele Zdeňka Kabátka. Vášnivě se rozepsal na sociálních sítích o „legendě kauzy Homolka“. A chce se prý stát producentem zfilmovaných deníků exšéfa Homolky Dbalého, které, jak už je dobrým zvykem, utekly z policejního spisu a otiskly je jeho Lidové noviny.
Bývalý nucený správce VZP Antonín Pečenka je nevinný muž, rozhodl soud. Čin je promlčen. Řeč je o podpisu smlouvy o smlouvě budoucí, již Pečenka v roce 2006 za VZP podepsal s pražským Protonovým centrem.
Obvodní soud pro Prahu 3 dnes zastavil trestní stíhání někdejšího nuceného správce Všeobecné zdravotní pojišťovny Antonína Pečenky, podle usnesení je promlčené. Podle obžaloby se Pečenka dopustil zneužití pravomoci při uzavření smlouvy mezi VZP a protonovým centrem, trestnost činu však zanikla právě uplynutím promlčecí doby. Státní zástupce Pavel Prygl proti usnesení soudu podal stížnost, která však nemá odkladný účinek.
Zoufalí lidé dělají zoufalé věci a totéž platí o zoufalých firmách. A centrum protonové terapie na pražské Bulovce v posledních letech zoufalé bylo. Výroční zpráva za rok 2014 to ukazuje v plné nahotě přes všechnu mlhu, kterou PTC kolem svého hospodaření vypouštělo. Konec nechutné války o smlouvu s VZP a úprava úvěrových podmínek od rakouské Erste by éru zoufalých činů měly ukončit.
Soukromá pražská ozařovací klinika slaví další krok k ekonomické stabilizaci. Pět dní poté, co Protonové centrum (PTC) uzavřelo standardní smlouvu se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou (VZP), podepsalo také novou smlouvu se svým věřitelem, Immorent z rodiny Erste. Tomu splácí úvěr na stavbu kliniky, která stála zhruba 3,5 miliardy korun.
Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) a Protonové centrum Praha se po několikaměsíčním intenzivním jednání shodly na možných tezích smluvního vztahu. Indikace k léčbě i její úhrada budou vycházet z platné legislativy. Novinářům to po dnešním jednání správní rady řekl ředitel VZP Zdeněk Kabátek. Shodu potvrdila také ředitelka pro strategii protonového centra Iva Taťounová.