předčasné zrušení penzijního spoření - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu předčasné zrušení penzijního spoření, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Mezi zdanitelné příjmy patří i některé ostatní příjmy dle zákona o dani z příjmu. Podívejme se na některé z nich v praktických příkladech.
Pro splnění daňové povinnosti za rok 2018 lze použít dvoustránkový či čtyřstránkový daňový formulář. Současně je však nutné doručit i některou z daňových příloh. Podívejme se na nejčastější daňové přílohy.
Na dohodu o provedení práce je možné pracovat za rok maximálně 300 hodin pro stejného zaměstnavatele. Hlavní výhodou práce na dohodu o provedení práce je jednodušší administrativa a v některých případech i výhodné zdanění.
Při podpisu smlouvy k produktu jako je penzijní připojištění, respektive doplňkové penzijní spoření, jistě nepočítáme s tím, že jej zrušíme dříve než v důchodovém věku. Občas však nastanou situace, kdy je klient nucen smlouvu zrušit.
Fondy druhého důchodového pilíře se pravděpodobně uzavřou pro nové klienty. Předpokládá to vládní novela, kterou dnes schválila Poslanecká sněmovna. Jde o první krok ke zrušení tohoto způsobu spoření na penzi. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) řekl, že ministerstvo financí by nyní mělo předložit návrh na definitivní zrušení pilíře. Opoziční občanští demokraté neuspěli s návrhem, jenž by zachoval nynější stav a lidé by se mohli do fondů nadále hlásit. Předloha míří k posouzení do Senátu.
Kabinet premiéra Bohuslava Sobotky podle místopředsedy opoziční ODS Martina Kupky vynakládá na investice méně peněz než vláda Petra Nečase a snižuje i prostředky na vědu a výzkum. Vedle toho zvyšuje mandatorní výdaje státu a také deficit veřejného zdravotního pojištění.
Vláda rozhodla o zrušení druhého důchodového pilíře. Skončit by měl v lednu 2016. Vložené prostředky dostanou lidé zpět, a to zřejmě do konce roku 2016. Podle premiéra Bohuslava Sobotky byl druhý pilíř, který prosadila vláda Petra Nečase (ODS), pro většinu občanů nevýhodný a zájem o něj byl mizivý. Do druhého pilíře se dá ještě vstoupit. Kabinet by měl posoudit i uzavření této možnosti.
Vláda ohlásila rušení druhého pilíře. Jakým způsobem k němu dojde a jak se dostanou účastníci důchodového spoření ke svým penězům, zatím nikdo přesně neví. Ve hře jsou i možné arbitráže a soudní pře penzijních společností a jejich klientů se státem.
Stavební spoření má za sebou bouřlivé období vládních snah o změnu jeho základních pravidel, navíc celý obor trpí rokem 2003, kdy do něj skokově přišly dva miliony lidí, kteří z něj nyní postupně odcházejí. Teď má stavební spoření odhadem 4,5 milionu a jejich počet průběžně klesá ke čtyřem milionům. „To je podle mého odhadu dno systému,“ říká generální ředitel Českomoravské stavební spořitelny Vladimír Staňura.
Starobní, invalidní a pozůstalostní penze se ode dneška zvyšují, i když mnohem méně, než byli důchodci zvyklí. Zvedají se i příplatky k penzi pro odbojáře, vězně komunismu a pozůstalé po nich. Startuje také vládní důchodová reforma. Lidé mohou přesměrovat část sociálních odvodů do spoření u fondů, přidat musí i něco ze svého. Mohou si teď začít také šetřit na předdůchod. Pracující důchodci si ale pohorší. Přišli o slevu na dani z příjmu.