předražené nemovitosti - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu předražené nemovitosti, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Kdyby byla iracionální potřeba vlastního bydlení prohlášena za psychiatrickou diagnózu, pak by se v Česku za zdravé mohlo prohlásit jen 22 procent populace. Ti totiž bydlí v cizím. A neřešme teď, zda jim to tak více vyhovuje, nebo na vlastní byt jednoduše nemají. Za situace nekřesťanských cen bytů a obludných sazeb hypoték určitě na cti netratí. Následující počty budou vlastně pro zbylých 78 procent populace irelevantní. Ti už spokojeně bydlí ve svých více či méně předražených hnízdečcích lásky, každý ...
... Ukrajině. Až tisíce nemovitostí mohou být na... na Ukrajině skupují předraženou nedostatkovou ocel. Obávají...
V novém magazínu E15 Chceš přežít? Investuj! odpovídají zkušení investiční manažeři a stratégové na tři podstatné otázky vztahující se ke zhodnocení prostředků: 1. Kam letos investovat peníze? 2. Na co si dát pozor a čeho se vyvarovat? 3. Jaká byla vaše nejlepší investice v roce 2021?
Turbulentní. Žádné jiné slovo nemůže lépe vystihnout náladu roku 2021. Pandemie, inflace, omezování výroby a energetická krize se staly našimi ústředními výzvami. Zažili jsme ale i mnoho radostných chvil. Připomeňte si ty nejdůležitější události roku 2021 v souhrnné galerii.
Deník E15 se zeptal vybraných expertů makléřských firem, bank a investičních společností, jak vidí vývoj světových burz v nadcházejících týdnech a měsících. A také na to, jaké konkrétní akciové tituly by čtenářům doporučili.
Myslet si na zisk z pronajímání nemovitosti pořízené na hypotéku je dnes podle odborníků utopie. Důvodem jsou přestřelené ceny nemovitostí a rostoucí ceny hypoték. Svou roli hrají i klesající nájmy.
Praha plánuje na svých pozemcích postavit v příštích patnácti letech na šest tisíc městských bytů. „Až první projekt získá územní rozhodnutí, politická reprezentace bude muset rozhodnout, kdo bude výstavbu realizovat. Zatím převládá představa, že by to mohl řešit magistrát přes odbor investic. Ale může to být i jinak. Úkolem Pražské developerské společnosti je teď zajistit projekční fázi,“ říká její ředitel Petr Urbánek.
Praha, která má rozpočet jako střední ministerstvo, se letos potýká s velkými výpadky příjmů. A to nejen kvůli koronavirové pandemii, ale i kvůli snížení daně z příjmu. Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) chce situaci řešit zejména úsporami, investice omezovat nechce. „Musíme teď zainvestovat do zelené obnovy a pak se nám to vrátí,“ říká o velkých projektech, které jeho koalice započala a které by chtěl dotáhnout.
Navzdory velkému hospodářskému propadu, který loni přinesla pandemie nemoci COVID-19 do všech koutů světa, zůstal trh s nemovitostmi ve velké míře nedotčen. Ba co více, v řadě států ceny bytů dokonce ještě výrazně vzrostly a tento trend zatím nezpomalil ani v letošním prvním čtvrtletí.
Státní zemědělský intervenční fond platí ročně za provoz svého informačního systému přes půl miliardy korun, zjistila prověrka Národního kontrolního úřadu. Ten také v pondělí upozornil, že fond je příliš závislý na dodavateli systému. Není to přitom jediný úřad, který se potýká s drahými IT systémy, některým se z nevýhodných smluv nepodařilo dodnes vymanit.