předseda pirátské strany - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu předseda pirátské strany, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Sjednocení nižších sazeb DPH, zrušení některých daňových slev nebo snížení státní podpory stavebního spoření na polovinu. To jsou návrhy, které se zřejmě objeví v úsporném balíčku, jehož pomocí chce vláda snížit schodek státního rozpočtu na příští rok o 70 miliard korun. Mezi šesti desítkami různých opatření, o nichž jednají experti koaličních stran, je také plošné zvýšení daně z nemovitostí. Zda se změna nakonec promítne do balíčku, není jisté. Plyne to z informací deníku E15. Důvodem jsou vysoké ...
Na městskou organizaci, která měla v Praze pozvednout inovace, se zaměřily Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) i Evropský veřejný žalobce (EPPO). Vyšetřují problémy s financemi, na které upozornily dva audity Pražského inovačního institutu vypracované v loňském roce a o kterých jako první informoval deník E15. Redakce má k dispozici oznámení o zahájení řízení a informaci potvrdily dva na sobě nezávislé zdroje blízké vyšetřování.
Živnostníci si možná výrazně připlatí na sociálním pojištění. Jejich odvody by se v průběhu tří let mohly zvednout až o šedesát procent. Hlavní argument ministerstva práce je zajištění důstojného důchodu. Ičaři totiž odvádějí minimální sociální pojištění a v důchodu by se tak „mohli nepříjemně divit“, až obdrží velmi nízký státní důchod. Ačkoliv experti připouštějí, že změna je nutná, chybu vidí v celkově špatně nastaveném systému. Třeba ekonom Metropolitní univerzity Praha a člen Národní ekonomické rady ...
Pětistovku za každé vychované dítě pobírají důchodci ani ne dva měsíce, a ve vládní koalici se intenzivně diskutuje o změnách přídavku. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) už koncem minulého roku mluvil o nutnosti většího zacílení výchovného, s čímž souhlasí i zástupci TOP 09. Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) jakékoli změny odmítá a na své straně má část STAN a Pirátů. Přídavek by naopak chtěl valorizovat.
Vládním ministrům radily v loňském roce desítky lidí, mezi nimi ekonomové, odborníci i bývalí ministři či poslanci. Za jejich rady utratila vláda miliony korun, další desítky milionů stály služby poradenských a advokátních kanceláří, které pomáhaly například s mezinárodními arbitrážemi. Vyplývá to ze seznamu externích poradců a advokátů, které musely rezorty do poloviny února zveřejnit.
Primátorem hlavního města Prahy se podle očekávání stal Bohuslav Svoboda. Zvolilo jej 50 ze 65 zastupitelů, ve funkci nahradí Zdeňka Hřiba (Piráti). Ten se nově má stát náměstkem pro dopravu. Radniční koalice vznikla na vládním půdorysu, tvoří ji Spolu, Piráti a STAN. Jednání o novém vedení metropole trvalo přes čtyři měsíce.
Jeden exprimátor primátorem, druhý exprimátor náměstkem. Uskupení Spolu, Piráti a STAN podepsali den před ustavujícím jednáním zastupitelstva koaliční smlouvu. Praha tak bude mít vedení na vládním půdorysu, do pozice primátora se vrátí poslanec Bohuslav Svoboda (ODS). Dosluhující primátor Zdeněk Hřib (Piráti) se stane náměstkem pro dopravu.
Praha bude mít více než čtyři měsíce po volbách novou koalici pod vedením Bohuslava Svobody (ODS). Pětice stran ODS, TOP 09, KDU-ČSL, STAN a Piráti se dohodla na koaliční smlouvě a personálním obsazení jedenácti gescí. Jednotlivé strany musejí dohodu ještě během týdne schválit, Piráti s tím interně začali už v sobotu. Programovou část smlouvy má deník E15 exkluzivně k dispozici. Novou koalici by pražské zastupitelstvo mělo do funkce zvolit v polovině února.
Praha by v polovině února mohla mít novou vládní koalici. Zástupci Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL), Pirátů a STAN se dohodli na podobě koaliční smlouvy. Dohodu nyní musí chválit jednotlivé strany, podepsat ji mají ještě před jednáním zastupitelstva 16. února, které má zvolit nové vedení Prahy v čele s Bohuslavem Svobodou (ODS).
Vládní koalice se obecně shoduje na návrhu ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) zjednodušit daňový systém zavedením pouze dvou sazeb daně z přidané hodnoty místo stávajících tří. Šéf státní pokladny by zrušil desetiprocentní sazbu a prostřední 15procentní by snížil o dva až jeden procentní bod. To zřejmě vyvolá spory o to, jaké zboží a služby zatížit vyšším odvodem a jaké sníženou sazbou. Desetiprocentní DPH se nyní vztahuje na léky, kojeneckou výživu, vodné a stočné, stravování a ubytování nebo ...