představení přijímací pohovor - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu představení přijímací pohovor, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Všichni tvrdí, že jsou nevinní, pašují i zaměstnanci, šikana je na denním pořádku. O podmínkách práce ve vězení, životě vězňů nebo jejich možnostech návratu do běžného života jsme si povídali s psycholožkami Kamilou Jiřištovou a Naděždou Soukupovou, které pracovaly ve vazební věznici Pankrác. K dnešnímu dni je na území České republiky ve vězeňském systému 21238 osob, 46 z nich je odsouzených na doživotí. Věznice v České republice se rozdělují na vazební, v nichž jsou drženi obvinění, kteří byli soudem ...
Katolík Vojtěch a evangelička Irena. Oba jsou mladí věřící lidé, oba se rozhodli jít tak trochu nekomerční cestou a zasvětit život službě v církvi. Co vede Vojtěcha zavázat se k životu v celibátu? A co bude pro Irenu znamenat práce evangelické farářky?
„Feminista byl a je líčen buďto jako slaboch řízený feministkami, dezorientovaný snílek, podpantoflák, nebo naopak jako diktátor, případně bruselský diktátor, nebezpečný extrémista. Sami antifeministé se prostřednictvím negativního vykreslování feministů snaží prezentovat jako svobodomyslní, odpovědní, stateční a atraktivní muži,“ vysvětluje Tomáš Pavlas, manažer programu Prosazování genderové rovnosti v Otevřené společnosti o.p.s. a spoluzakladatel iniciativy Genderman.
Nakolik jsme při posuzování žen ovlivněni jejich vzhledem? Funguje ještě sexistická reklama? A proč je česká společnost vůči sexismu stále tolerantní? Na to TST odpověděla Petra Havlíková z Nesehnutí, kde působí jako koordinátorka programu Ženská práva jsou lidská práva. „Jedním z nejlepších řešení je kriticky se nad tím zamyslet a přiznat si, že genderové stereotypy máme. Určitě je v sobě máme všichni. Nedá se říct, že ten, kdo se touto problematikou zabývá a je zvyklý na ni kriticky nahlížet, předsudky ...
Michal Opler je studentem teoretické informatiky na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy. V Googlu absolovoval už dvě stáže – poprvé pro Google pracoval v roce 2015 v kanadském Montrealu, na druhou stáž se vydal loni na podzim do New Yorku. „Podle mě je poslední dobou už i u nás v IT trendem přijímat studenty a vychovávat si je. Každá firma má své vnitřní systémy a způsoby, jak pracuje. Je pro ně tedy výhodou, že studenti, kteří u nich už pracovali na brigádě nebo jako stážisté, tyto systémy a ...
Podle plánů ministerstva obrany by se z aktivních záloh měla stát podstatná součást české armády. Co jsou zač lidé, kteří ve volném čase navlékají uniformu? K „záložákům“ se nedávno přidala i Radka Famfulová, studentka Policejní akademie a členka think-tanku Evropské hodnoty.
Podle plánů ministerstva obrany by se z aktivních záloh měla stát podstatná součást české armády. Co jsou zač lidé, kteří ve volném čase navlékají uniformu? K „záložákům“ se nedávno přidala i Radka Famfulová, studentka Policejní akademie a členka think-tanku Evropské hodnoty.
Kromě správného vystupování, pevného stisku ruky a vhodného oblečení je uchazečům o pracovní pozici doporučováno připravit se na klasické dotazy, které mohou při interview zaznít. Jak jste se dozvěděl o naší firmě? Jaká je vaše představa o mzdě? Podobná klišé jsou však na ústupu a ředitelé největších světových firem a přední pracovníci v oblasti HR místo nich pokládají otázky poněkud záludnější. Ty totiž o potenciálních zaměstnancích prozradí mnohem více, než by se na první pohled mohlo zdát.
Hledáte práci? Tak pokud nejste „přestupoví rutinéři“, měli byste se na pracovní pohovor důkladně připravit. Samotné přijímací řízení je totiž stresující záležitost, a často o získání vysněné práce rozhodne drobnost, kterou je možné snadno eliminovat. Zuzana Lincová, ředitelka pracovního portálu Profesia.cz, v následujícím rozhovoru popisuje chyby, jichž se uchazeči při pohovorech dopouštějí nejvíce.
Ačkoliv se o státech jako Rusko nebo Čína tvrdí, že novináře nenechávají svobodně informovat nebo je přímo pronásledují, mladí studenti žurnalistiky si myslí, že by mohli být ve své domovině svobodnými novináři. Pokud ovšem budou dodržovat pravidla – a vyhýbat se vysoké politice nebo reportování o válce.