předsudky a stereotypy - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu předsudky a stereotypy, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
23. místo pro ČR z 27 zemí Evropské Unie v Indexu rovnosti žen a mužů, který pravidelně zveřejňuje Evropský institut pro rovnost žen a mužů (EIGE), není lichotivou vizitkou. Může se zdát, že nás toto téma příliš netrápí, protože v ČR není populární, i přesto ale výrazně ovlivňuje naši přítomnost a budoucnost.
Vyučuje ekonometrii a statistiku na jedné z nejprestižnějších amerických univerzit, kde kdysi působil také Tomáš Garrigue Masaryk. Za kolegy má nositele Nobelovy ceny za ekonomii a nedávno v Chicagu získala titul profesorky. To se dosud nikomu z Česka nepovedlo. Své úspěchy přitom přisuzuje i tomu, že vyrostla v České republice. „Naše Česko má obrovský intelektuální potenciál, ale studenti jsou zbytečně skromní,“ říká Veronika Ročková.
Jak jsou na tom Češi s přijímáním nových trendů v grafice a vizuální komunikaci a co je vůbec identita značky? Také o tom s grafikem, tvůrcem log a architektem značek Lumírem Kajnarem.
Nový díl našeho seriálu ze startupového prostředí vám představí další trojici dam. První na startupovém prostředí baví to, že se zde může člověk neustále posouvat dál. Druhá se z finančního sektoru přesunula k IT a programování. Třetí se pustila do inovací zastaralých procesů v hotelnictví.
Vzpomínáte na Entropu? Na provokativní umělecké dílo Davida Černého, které rámovalo jediné české předsednictví Evropské unii v roce 2009 a je taky asi jediným faktickým výsledkem, na nějž česká politika tehdy během svého řízení EU dosáhla?
Zůstaňte doma, zněla nejdůležitější poučka posledních týdnů. Poprvé v dějinách jsme měli příležitost efektivně bojovat proti globální civilizační hrozbě splynutím s gaučem v jedno. Prospěšný řadový voják dneška nemusí být vyzbrojený pro válku v terénu. Nejlepší obranou se stává polehávající pasivita a lenost. Objevením a podpořením našich horších já pro jednou neškodíme, ale zachraňujeme životy. A není to lehká práce! Zoufalá situace si ale žádá zoufalé činy, a tak – když po několika dnech dojde artová ...
Druhá a takzvaná jedenapůltá generace (tedy ta, která se v Česku nenarodila, ale prošla českým vzdělávacím systémem) Vietnamců v Česku, někdy nazývaná taky jako „banánové děti“, je dnes již asimilovanou součástí české společnosti. Nejspíš je to váš spolužák, soused, kamarád nebo potomek provozovatele místní večerky. S mnohem menší pravděpodobností je to váš učitel a s velkou jistotou se dá konstatovat, že to není vámi zvolený politik. Proč v politické sféře chybí reprezentace této skupiny? A je práce ve ...
Společnost Accenture, která ve 120 zemích světa poskytuje služby a poradenství v oblasti digitálních technologií, kybernetické bezpečnosti a podpory podnikových procesů, si vytkla jasný globální cíl – do roku 2025 chce mít ve společnosti rovné zastoupení mužů a žen a ve vedení firmy hodlá dosáhnout 25procentního zastoupení žen.
Wikipedické heslo „yiddish“ uvádí, že jidiš je jedním z mnoha židovských jazyků, kterým hovořilo před druhou světovou válkou přes jedenáct miliónů Židů. Po válce tento jazyk téměř vymizel a s ním i celá jidiš kultura. Mendy Cahan (1963) hovoří o svém osobním příběhu s jazykem jidiš, o svých studiích v Izraeli, o reflexi jidiš v izraelské společnosti, o jidiš literatuře a o tom, jak se rozhodl založit jidiš knihovnu Yung Yidish v Tel Avivu.
Pod hlavičkou projektu Otevřená věda se Akademie věd ČR snaží nalákat středoškolské studenty na stáže a nadchnout je pro vědeckou práci. Ve spolupráci s projektem přinášíme rozhovor se socioložkou Akademie věd ČR vedený jednou z absolventek projektu. Nina Fárová je výzkumnou asistentkou a členkou týmu Národního kontaktního centra (NKC) – gender a věda na Sociologickém ústavu Akademie věd ČR, kde se primárně zaměřuje na genderová studia, kritická studia mužů a maskulinit a na sociologii vědy. Zároveň je v ...