předsudky a stereotypy - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu předsudky a stereotypy, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Literární kritička Eva Klíčová se ve svých textech zabývá především současnou českou prózou. Publikuje zejména v brněnském literárním časopisu Host nebo například v Salonu Práva. Povídaly jsme si především o aktuálním, poněkud unaveném stavu české literatury a kulturním společenském úpadku. Řeč přišla i na literární kritiku a dnešní fenomén knižních influencerů.
Karel Kovář známý jako Kovy je jedním z nejúspěšnějších českých youtuberů. Ve svých dvaadvaceti letech má na svém youtubovém kanálu 750 000 odběratelů a jeho nejúspěšnější video dosáhlo deseti milionů zhlédnutí. Jeho youtubová tvorba je pestrá a najdeme v ní jak parodie, vlogy, tak i infotainmentová videa, která mají divákům zábavnou formou přiblížit důležitá společenská témata. Kovář minulý rok stihl vydat i svou prvotinu, autobiografii, kde se mimo jiné veřejně přihlásil k homosexualitě. V osobně laděném...
Pokud záměrně nechceš mít děti, jsi pěkně sobecká. Jsi divná. Jsi kariéristka, která ve stáří zůstane sama. S těmihle předsudky se ve společnosti setkává mnoho žen, které se dobrovolně rozhodly, že děti nechtějí. Když ale život nesměřuje k velké šťastné rodině, kam tedy? Jaké důvody má Tereza, Kateřina a Eva pro rozhodnutí nestát se matkou?
V poslední prezidentské volbě nebyla ani jedna žena. V nedávné debatě ke komunálním volbám byli mezi šéfy parlamentních stran pouze muži. Ve společnosti, kde na sto mužů připadá sto čtyři žen, nutně musela časem vyvstat otázka, jak je to možné. Také debata pořádaná Fórem 50 % a Českou ženskou lobby v rámci Festivalu demokracie, doprovodného programu Fóra 2000, se snaží hledat příčiny, ale i důsledky tohoto jevu a možnosti, jak situaci změnit. Diskuze nese jednoduchý název „Je čas na první českou ...
Meditace a mantry za tlumeného osvětlení v prostorách, kde se přes den učí jóga a k večeru se objevuje podstata vnitřního ženského já. Cesta k pochopení a radostnému přijetí své ženské role – milenky, pečovatelky o rodinný krb, matky a nakonec moudré ženy, která své poznání předává mladší generaci tak jako kdysi pravěké ženy kolem táboráku. Na sociálních sítích zásadně tři tečky za každou větou, aby čtenářky donutily k zamyšlení. Pokud už nějaký ten pátek brouzdáte po internetu, možná už jste rozpoznali ...
Před nedávnem na serveru Extra.cz vyšel článek s titulkem „Hysterické slepice křičí do světa moudra o svých špecích: Raději mlčte a někam zalezte!“. Autorka Markéta Kuča v komentáři uráží silnější ženy, které jsou podle ní nešťastné a měly by přestat ukazovat svá (opět dle jejího soudu) ošklivá těla. Ano, je to tak. Ponižování žen na základě jejich vzhledu a váhy není v českém mediálním prostoru nic výjimečného.
O posledním dubnovém víkendu proběhl už druhý ročník filmového festivalu NA HLAVU. Série projekcí, debat a workshopů o duševním zdraví měla za cíl zvýšit povědomí o duševních nemocech a přispět tak k odbourání předsudků, která se s nimi pojí. Jaké to je, být diagnostikován se schizofrenií nebo depresí?
Norská dokumentaristka Line Hatland navštívila Českou republiku u příležitosti zářijového semináře Hranice filmu: Anatomie Zločinu, pořádaného Centrem dokumentárního filmu. Absolventka oboru Vizuální antropologie na univerzitě v Manchesteru zde představila napůl hraný a napůl dokumentární film Stín, který pojednává o osmdesátileté vysloužilé soukromé vyšetřovatelce. Ta divákům odhaluje nejen příběh svého dobrodružného profesního života, ale také příběh ženy, kterou manžel fyzicky týral.
....‘ To znamená, že stereotyp, ten předsudek, se potvrzuje... používán k ospravedlnění stereotypů sexismu a rasismu...
... si, že genderové stereotypy máme. Určitě je... ni kriticky nahlížet, předsudky nemá. Mně se...