předvolební průzkum praha - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu předvolební průzkum praha, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Během nedávných prezidentských voleb v Polsku se to hemžilo slovy o rozdělené společnosti. Jak je to v Polsku vyostřené. Jak je dobře, že u nás nic takového není. A především, jak je samotná rozdělenost společnosti škodlivá. Což je směsice reality, klišé a nesmyslů.
Stravenkový paušál, tedy příspěvek 1500 korun měsíčně k platu místo tradičních stravenek, se stal ihned po zveřejnění návrhu k jeho zavedení třaskavým tématem. Stéphane Nicoletti, generální ředitel a jednatel společnosti Up Česká republika, jednoho z předních poskytovatelů stravenek a dalších benefitních programů tvrdí, že zavedení stravenkového paušálu tak, jak ho plánuje ministryně financí Alena Schillerová, poškodí restauratéry, nepřinese žádný efekt, ba naopak bude zátěží pro státní rozpočet.
Prioritou pražského náměstka pro dopravu Adama Scheinherra (Praha sobě) je nová linka metra. Problémem jsou však zdlouhavé výkupy pozemků, kde měl městu pomoci společný podnik s developerem, ten však nová koalice odmítla. Pomoci si nemůže ani zákonem o urychlení staveb. „Pokusíme se hlavně domluvit s vlastníky,“ říká.
Podpora ANO se v nadcházejících volbách bude lišit napříč regiony. Výsledek Pirátů bude záležet na tom, zda se jim podaří mobilizovat voliče. V případě pražské ODS je zarážející finální fáze kampaně. To říká v rozhovoru pro Info.cz sociolog Daniel Prokop z agentury Median, který popisuje předvolební dynamiku v největších městech České republiky.
Volební průzkumy podle mnohých expertů mohou ovlivnit volby a pro politiky tak jsou agentury, které je vytváří, často terčem kritiky. Samotné agentury v průzkumech připouští určitou statistickou odchylku, ta může být jen půl procentního bodu, ale i mnohem více. Záleží přitom na tom, kolik lidí se průzkumu účastní a do jaké míry jsou respondenti o svých odpovědích přesvědčeni.
Starostové a nezávislí jdou do voleb samostatně. Nového volebního lídra i nové logo představili koncem minulého týdne, devět dní poté, co lidovci zařízli předvolební koalici. Rychlost reakce překvapila i samotné lidovce. „Je to pro nás skutečně absolutně nová situace. A na novou situaci musíte prostě rychle reagovat,“ říká místopředsedkyně Starostů a poslankyně Věra Kovářová. „Lidovcům muselo být od začátku jasné, že nabídka jít na jejich kandidátky je pro nás nepřijatelná,“ dodává.
Šéfové ČSSD a ANO – Milan Chovanec a Andrej Babiš – mají podle Karla Schwarzenberga silný vztah k moci. Čestný předseda TOP 09 soudí, že se Milan Chovanec po neslavném volebním výsledku sociální demokracie zbaví svých vnitrostranických konkurentů Bohuslava Sobotky a Lubomíra Zaorálka a dohodne se s Babišem. „Kdybych byl Zaorálkem, požádal bych armádu, aby mi obstarala opravdu skálopevně neprůstřelnou vestu. Hlavně na ochranu zadních partií,“ říká Schwarzenberg.
Volební koalici KDU-ČSL a STAN, která by lidovcům a Starostům měla po podzimních volbách zaručit větší váhu v budoucí sněmovně, jako by stále nikdo nebral na vědomí.
Sociální demokraté jsou na tom u voličů špatně, ale podle sociologa a šéfa společensko-politických výzkumů agentury Median Daniela Prokopa je stále nelze úplně odepsat. „Když se ČSSD podaří vrátit do hry levicová témata, může část voličů získat zpět,“ říká Prokop.
Předsedové KDU-ČSL a STAN Pavel Bělobrádek a Petr Gazdík nepřeceňují průzkumy, podle nichž by koalice Lidovců a Starostů nezískala ve volbách deset procent potřebných pro vstup do Sněmovny.