preference politických stran - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu preference politických stran, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ministr zahraničí Tomáš Petříček věří, že se Česko i svět letos začnou vracet k životu jako před pandemií koronaviru. Za prvořadý považuje restart tuzemské ekonomiky a hledání obchodních příležitostí v Asii a v Severní Americe. „Jakkoli je dobře, že jsme provázáni s evropskými trhy, chceme diverzifikovat spolupráci se státy, kde máme velký potenciál do budoucna, a to nejen v obchodu, ale i ve vědě,“ říká.
Co dělat? „Leninská“ otázka má po verdiktu Ústavního soudu jednoduchou odpověď. Zrušené pasáže volebního zákona rychle nahradit novými. Tak jednoduché to ale není. Nejen kvůli šibeničnímu termínu a názorově roztříštěnému Parlamentu.
Přinejmenším je ten verdikt hodně nešťastný. A ve finále může způsobit přesný opak toho, co Ústavní soud – alespoň podle většinového oficiálního názoru – zamýšlel. Tedy zkvalitnit průběh voleb a zlepšit politické prostředí.
Hnutí Andreje Babiše se posouvá doprava, po volbách s ním těžko budeme moci spolupracovat, nechal se v pondělí slyšet místopředseda ČSSD a ministr zahraničí Tomáš Petříček. No a před pár dny varoval před vládou ANO s arcipravicovou ODS i šéf sociálních demokratů (a ministr vnitra) Jan Hamáček.
Prezident Miloš Zeman nejdříve vykolíkoval volební hřiště časově. To když vyhlásil termín říjnového sněmovního klání s neobvyklým předstihem, už koncem loňského roku.
Dnes začne již dvakrát odložený sjezd německé Křesťanskodemokratické unie (CDU), který se kvůli pandemii poprvé v historii uskuteční v digitální formě. V jeho závěru si více než tisícovka delegátů zvolí nového předsedu. Ten nahradí ve vedení strany Annegret Krampovou-Karrenbauerovou. Co je však ještě důležitější, zajistí si velmi silnou pozici pro podzimní kandidaturu na německého spolkového kancléře po Angele Merkelové. Vítěz sobotního hlasování tak už za několik měsíců může stanout také v čele největší ...
Dvě data svítí v německém kalendáři roku 2021 výraznou červenou barvou: 16. ledna a 26. září. Obě jsou spojena se jménem Angely Merkelové, která letos končí svou dlouhou politickou kariéru.
Říjnové volby do Poslanecké sněmovny – hlavní politická událost roku, která rozhodne o nové vládě – už nyní přitahují pozornost. A hned z několika důvodů. Po rozpadu Čtyřkoalice v roce 2001 a krachu spolupráce KDU-ČSL se Starosty a nezávislými před čtyřmi lety se strany od středu napravo vůbec poprvé dohodly. Zdá se že napevno.
Hnutí Andreje Babiše sice u voličů stále vévodí žebříčkům popularity, přesto se – hlavně na sklonku roku – něco začíná měnit. Podepsalo se na tom nepochybně občas zmatečné zavádění restrikcí kvůli koronaviru a nejspíše i několik afér, které se ANO dotkly. Paralelně s tím se začal šikovat tábor opozice, zatímco partneři z vlády dál slábnou.
… neboli tak to chodí. Těmito slovy se snažil utlumit exaltované společenské reakce Kurt Vonnegut Jr. Jeho knížky by nám měly být inspirací.