preference srpen 2017 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu preference srpen 2017, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Nastupující mobilní 5G sítě jsou bezesporu rozhodující infrastrukturou pro zajištění konkurenceschopnosti našeho hospodářství a přechod od „montoven“ k inovativnímu průmyslu s vysokou přidanou hodnotou. Správná implementace 5G je jednou z kritických podmínek pro náš budoucí úspěch. Má to ale svá ale.
Miloš Zeman, v pořadí třetí prezident České republiky, se v lednu pokusí post hlavy státu obhájit. Zeman v prvním kole voleb zvítězil a ve finále se utká s akademikem Jiřím Drahošem. Zemanovi je 74 let a i kvůli tomu se v souvislosti s výběrem hlavy státu diskutuje Zemanův zdravotní stav.
Jiří Drahoš ve volbách usiluje o funkci prezidenta České republiky jako nestranický kandidát. Kandidaturu mu zajistilo více než 140 tisíc podpisů od občanů. Svou podporu mu však vyjádřili i několik politických stran, například lidovci (KDU-ČSL), Starostové (STAN) či TOP 09. V prvním kole prezidentských voleb skončil druhý a zajistil si tak postup do druhého kola. V něm se utká se stávající hlavou státu Milošem Zemanem.
Šéf volebního štábu ODS Zbyněk Stanjura vylučuje účast v příští vládní sestavě, kde by jeho strana neprosadila dvanáct pro ni nepřekročitelných požadavků. Patří mezi ně hlavně snižování daní a byrokracie. „Staneme se součástí jen takové vlády, která bude mít z našeho pohledu smysluplný program. Chtěli bychom být v koalici, která bude pro něco, a ne proti něčemu,“ říká s tím, že v opačném případě půjdou občanští demokraté znovu do opozice.
V kauze vyšetřování případu luxusní farmy Čapí hnízdo hraje hnutí ANO o zhruba 10 % voličů, kteří ho podporují ale nejsou si jím jisti. Všechny ale ztratit nemusí, Myslí si šéf společensko-politických výzkumů agentury Median Daniel Prokop. „Podpora se zřejmě nepropadne až k tvrdému jádru voličů uskupení, kterých je něco málo přes dvacet procent," říká.
Volební koalici KDU-ČSL a STAN, která by lidovcům a Starostům měla po podzimních volbách zaručit větší váhu v budoucí sněmovně, jako by stále nikdo nebral na vědomí.
Věrnost tuzemských dovozců vůči Rusku se může vyplatit, myslí si ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček. „Vzájemná hospodářská výměna ochabla, ale začíná se vzmáhat, třebaže není na místě tento trend přeceňovat,” říká šéf rezortu. Další zlepšení by měla přinést rusko-česká Mezivládní komise na konci května v Moskvě, která probere průmyslovou, vědecko-technickou a inovační spolupráci, řeč by měla být o už diskutovaných i nových projektech.
Mnohé evropské státy zažívaly vzestup krajně pravicových stran ještě před uprchlickou krizí, příchod stovek tisíc imigrantů na kontinent mu však dodal nový impulz. „Tohle je jejich moment a uvidíme, jak ho dokážou využít,“ citoval The Huffington Post Martina Schaina z New York University. Alarmující přitom je, že radikálové stále více bodují i v zemích, které byly dosud známé svou otevřeností vůči přistěhovalcům, tedy ve Švédsku a Rakousku.
Aféra kolem skupiny Volkswagen nastoluje i v Maďarsku otázku, nakolik se odrazí v tamním automobilovém průmyslu. Ten generuje osm procent hrubého domácího produktu. Odborný tisk stále upozorňuje na hrozbu přehnané orientace na automobilový průmysl. Za pravdu mu dává i aktuální přehled státních investičních podpor, které svědčí o preferenci automobilek a výroby pneumatik.