přehledy osvč 2019 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu přehledy osvč 2019, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Datovou schránku bude muset od nového roku využívat daleko více občanů a subjektů. Na fyzické osoby se ale nakonec povinnost vztahovat nebude. Komu bude datová schránka zřízena povinně a proč stát k tomuto kroku přistoupil?
OSVČ vykonávající hlavní samostatnou výdělečnou činnost musí vždy platit měsíční zálohy na zdravotním pojištění. Pro příští rok se minimální měsíční záloha dle návrhu MPSV zvyšuje o 95 korun. Podívejme se v praktických příkladech, jaké budou OSVČ platit zálohy na zdravotním pojištění.
Osoby samostatně výdělečně činné mnohdy platí nejvíce z přímých daní na sociálním pojištění, které při výkonu hlavní činnosti nemůže být, na rozdíl od daně z příjmu, nulové. Jak vysoké budou platit OSVČ zálohy v příštím roce? Které OSVČ si sáhnou hlouběji do kapsy?
Proces získání dotace je dosti složitý. Provází ho spousta vyřizování, papírování a hlavně byrokracie. Pokud se však spojíte s profesionály, kteří vědí, co dělat, máte minimálně z poloviny vyhráno.
Při výkonu hlavní samostatné výdělečné činnosti musí OSVČ platit vždy měsíční zálohy. Minimální měsíční záloha se pro příští rok zvyšuje o 253 korun. Více zaplatí na sociálním pojištění i OSVČ s nadstandardními zisky.
Minimální měsíční zálohy na zdravotním pojištění se pro rok 2022 zvyšují dokonce o 234 korun. Roční zdravotní pojištění se tedy prodraží všem OSVČ, jejichž skutečný vyměřovací základ je nižší než minimální. Podívejme se na praktické příklady.
Stejně jako loni došlo k posunutí daňového přiznání. Do kdy je ale potřeba podat Přehledy pro zdravotní pojišťovnu a Českou správu sociálního zabezpečení? Listinná podoba daňového přiznání se musela podat do 3. května. Na elektronické podání však mají lidé ještě čas, a to do 1. června. Na přehledy se spěchat nemusí, ale určitě není dobré na ně úplně zapomenout.
Pouze 70 tisíc podnikatelů se loni přihlásilo k paušální dani. Je to o polovinu méně, než byl původní odhad Ministerstva financí. A to ministryně Alena Schillerová dokonce v médiích vyjádřila odhad, že by na ni mohlo dosáhnout až 408 tisíc z celkového 1,06 milionu OSVČ. Potvrdila se naopak pochybnost odborníků i samotných podnikatelů, že jde o plácnutí do vody, jehož reálný význam bude minimální. Důvodů, proč byl o paušální daň tak malý zájem, existuje hned několik.
V roce 2021 zaplatí na sociálním pojištění více osoby samostatně výdělečně činné platící minimální sociální pojištění i OSVČ s nadstandardními zisky.
Deficit českého státního rozpočtu dosáhl v právě skončeném roce 367 miliard korun, což je s přehledem nejhorší výsledek v moderní historii. Je to rozpočtová hrůza nebo akceptovatelný výsledek v pandemickém roce?