přerušení splátek - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu přerušení splátek, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Hypotéka je pro mnohé celoživotním břemenem, a proto je důležité mít jasno, jak velkou měsíční splátkou a jak dlouho budete muset hypotéku splácet. S výpočtem jednotlivých parametrů hypotéky vám může pomoci naše online kalkulačka. Ta používá stejný způsob výpočtu hypotéky jako samotné banky.
Hypotéka představuje pro většinu lidí největší úvěr, k jakému se v životě zavážou, je také zpravidla úvěrem s nejdelší splatností a mnohdy také jedinou cestou k vlastnímu bydlení. Není tedy divu, že vyvstává spousta otázek.
Co víme o rozpočtu? Rozpočet je rozpis příjmů a výdajů, které během určité doby očekáváme. Je veledůležitý jak pro státy, obce, firmy, podnikatele, tak pro jednotlivce a rodiny. Aby byl v pořádku, měl by být přebytkový, což mu umožní vytvářet finanční rezervu. Nebo aspoň vyrovnaný, protože ten schodkový neboli deficitní, s nímž dnešní vlády hospodaří už zcela běžně, jak všichni víme, přináší narůstající problémy.
Majitelé hypoték, kterým letos končí fixace a nevyužili loňských výhodnějších podmínek, mohou být z nové výše své splátky velmi zaskočeni. Banky jim totiž při refinancování či refixaci nabídnou novou sazbu až nad úrovní čtyř procent. Pro většinu domácností to bude znamenat zdvojnásobení úroku a nárůst měsíční splátky o tisíce korun. Podle odborníků se některé domácnosti dostanou až na hranici svého rodinného rozpočtu a budou mít problém hypotéky splácet.
Americká ratingová agentura Fitch snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Ruska o dalších šest stupňů, protože v důsledku mezinárodních sankcí považuje neschopnost země splácet své závazky za bezprostřední hrozbu. Fitch už minulý týden posunula rating Ruska do neinvestiční kategorie, stejně jako další americká agentura Moody's. Rusko poté, co na něj Západ uvalil sankce, omezuje používání amerických dolarů ve svých rezervách, napsala agentura Ria Novosti.
Koronavirus přinesl do Česka nový pohled na smrt. Kvůli protiepidemickým opatřením přibývá kremací bez rozloučení, sílí však také trend vnímat smrt jako začátek dalšího života nebo impulz pro vědecký pokrok a nové poznatky.
České firmy jako celek nakumulovaly během covidu obrovskou hotovost. Na účtech máme téměř dvakrát tolik vkladů, než je objem poskytnutých firemních úvěrů, říká ředitel korporátního bankovnictví v Raiffeisenbank Václav Štětina. Dodává, že normálně tomu bývá téměř naopak, ale že se již postupně objevuje zájem společností investovat. Více než očekávaný růst úrokových sazeb podle něj podnikatele budou trápit ceny vstupů či jejich nedostatek.
Zájem o vzdálený přístup do banky s pandemií logicky významně narostl, a to dokonce i u klientů z věkové kategorie 55+. ČSOB tomuto trendu půjde vstříc, od května spustila vylepšenou mobilní aplikaci ČSOB Smart a sílící digitalizaci přizpůsobuje i další služby. Přesto podle Marcely Suchánkové, členky představenstva ČSOB zodpovědné za oblast IT a zpracování operací, zůstane bankéř i v budoucnu pro klienty důležitým kontaktem, a to zejména v důležitých životních situacích.
Opatření vydaná vládou na zamezení šíření koronaviru pochopitelně ovlivňují pracovní trh. Spousta lidí díky nim přišla, nebo přijde o práci. Co dělat, když o práci přijdeme a nemáme z čeho platit hypotéku? I tato nepříjemná situace má své řešení.
Jedním z mimořádných opatření, která jsou navrhována v rámci druhé koronavirové vlny, má být i dočasný zákaz provádění výkonu rozhodnutí prodejem movitých věcí a prodejem nemovitosti, ve které má povinný místo trvalého pobytu, a to do konce roku 2021. Jde jenom o další z populistických návrhů, které mají za cíl podpořit určitou specifickou skupinu dlužníků, aniž by jim fakticky skutečně pomohl.