prezidentské volby 2018 volební průzkum - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu prezidentské volby 2018 volební průzkum, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Kdy a v jaký přesný čas se konají české prezidentské volby 2023? Kdy se koná druhé kolo a kdo postoupil? Kdy a kde se otevírají volební místnosti? Jak volit, aby hlas nepropadl? Jak vypadaji volební průzkumy? Přečtěte si profily kandidátů. Koho z nich volit? Jaké mají kandidáti šance na zvolení? Jak si zařídit voličský průkaz? Jak funguje volební systém pro prezidentské volby v Česku? Jaká bývá volební účast? Kdy budou výsledky voleb? Kdy televize vysílá prezidentské debaty? Čtěte níže.
O hlasy voličů v lednových prezidentských volbách chtějí usilovat celkem dvě desítky osobností, jako o favoritech se ale mluví o trojici kandidátů. Nakonec všechno může být jinak, jak v rozhovoru pro INFO.CZ upozorňuje analytik Centra pro výzkum veřejného mínění Jan Červenka. „Zatím jsou naměřené preference mělkou záležitostí,“ říká s tím, že lidé zatím volby příliš neřeší. „Kampaň zkrátka může všechny tyhle výchozí pozice silně zpřeházet a rozmetat.“
Musí si politický marketér a „jeho“ politik rozumět? Jak důležitá je při práci na kampaních zábava? Je Kalousek s kočkou v náručí na Instagramu opravdu to, co chceme vidět? Je ANO jen reklamní úspěch Marka Prchala? Zajímá voliče program a hodnoty? Rozhodují volby devadesátiminutové debaty? Na moje otázky odpovídá Markéta Pečenková, krajská manažerka TOP 09 pro Středočeský kraj. Věnuje se ale politickému marketingu s poměrně širokým záběrem. Má zkušenosti s celostátními door to door kampaněmi nebo ...
Volební průzkumy podle mnohých expertů mohou ovlivnit volby a pro politiky tak jsou agentury, které je vytváří, často terčem kritiky. Samotné agentury v průzkumech připouští určitou statistickou odchylku, ta může být jen půl procentního bodu, ale i mnohem více. Záleží přitom na tom, kolik lidí se průzkumu účastní a do jaké míry jsou respondenti o svých odpovědích přesvědčeni.
V desítkách ruských měst přišli lidé vyjádřit podporu opozičnímu předákovi Alexeji Navalnému. Kritik režimu, jemuž nebylo umožněno kandidovat v březnových prezidentských volbách, vyzývá k bojkotu hlasování. Během protestu byl zadržen, do jeho kanceláře už ráno vtrhla policie.
Letos se ve světě uskuteční několik důležitých voleb, které rozhodnou o vedení Ruska, Maďarska, Itálie či Venezuely. Pozornost se bude upírat také k jednání o brexitu a v neposlední řadě k zahraniční politice Bílého domu.
Stávající hlavě státu Miloši Zemanovi by v přímé volbě prezidenta dalo hlas nejvíce lidí, a to 32 procent. Vyplývá to z prosincového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš na druhém místě by dostal 21,5 procenta hlasů. Na třetím místě by s větším odstupem skončil podnikatel a textař Michal Horáček s 10,5 procenta. K volbám by přišlo 69 procent voličů.
Průzkumy volebních preferencí možná zadělají na napínavý průběh prezidentských voleb 2018. Favoritem je současný prezident Miloš Zeman, jeho protikandidáti se nicméně většinou výrazně stylizují do role "antizemana". Hlasy voličů se tak podle prvotních odhadů v součtu dělí na dvě přibližně stejně silné množiny: jedna podporuje Zemana, druhá z principu jeho vyzyvatele.
K vystoupení Česka z EU je prezidentský kandidát a bývalý český premiér Mirek Topolánek skeptický. „Nejsme Velká Británie a nemáme její postavení bývalé koloniální velmoci,“ říká v rozhovoru pro INFO.CZ. Jako prezident to chce vysvětlovat, ale o místo na summitech evropských premiérů a prezidentů se prát s budoucím premiérem nebude. Zahraniční politika bude hrát důležitou roli i v Topolánkově kampani, kterou oficiálně odstartuje ve čtvrtek.
Do druhého kola prezidentských voleb by nyní postoupili současná hlava státu Miloš Zeman a bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš. Ten by podle volebního modelu získal ve druhém kole 51 procent hlasů a Zeman 49 procent. Vyplývá to z aktuálního průzkumu společnosti Median pro Seznam Zprávy. V září byl rozdíl vyšší, Drahoš by vyhrál s 55,5 procenta hlasů.