přidání důchodcům 2017 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu přidání důchodcům 2017, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Po dvou mimořádných valorizacích důchodů v loňském roce bude výjimečné zvyšování příjmů seniorů, invalidů či vdov a vdovců pokračovat i letos. Důvodem je nadále vysoká míra inflace. Šéf rezortu práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) odhadl, že od června nebo července si penzisté v průměru polepší o dalších 700 korun. Průměrný důchod s takzvaným výchovným, který od ledna činí 19,5 tisíce korun, v létě dosáhne rekordní dvacetitisícové hranice.
Prezident Miloš Zeman vetoval novelu rozpočtu na letošní rok. Vadí mu, že příjmy jsou nižší, než by mohly být, pokud by byla nejprve přijata novela zákona o daních z příjmů. Zeman to uvedl v dopise, který poslal předsedkyni Sněmovny Markétě Pekarové Adamové (TOP 09). Na webu Pražského hradu to dnes uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.
Rostoucí inflace v novém roce zatíží seniory a další lidi pobírající penze mnohem více než v roce 2021. Částečně jim pomohou platné paragrafy, které na raketové zvyšování cen reagují valorizací dávek. Přidáno dostanou penzisté dokonce dvakrát. Poprvé už od ledna a pak ještě od poloviny roku.
Zhruba polovina lidí na starobní penzi dostane napřesrok přidáno hned dvakrát v řádu vyšších stovek korun. Týká se to těch, kterým stát posílá v rozmezí od 14 do 18 tisíc měsíčně. Důchodci pobírající více si v první i druhé fázi polepší o tisícikorunu. U zbývajících se bude valorizace pohybovat od dvou do čtyř set korun. Důvodem je rostoucí inflace.
První krůčky mladé české demokracie vedly hospodářskou temnotou. Během syrových listopadových dnů po sametu totiž Československo sahalo svou ekonomickou výkonností na necelých čtyřicet procent svého přirozeného etalonu a někdejšího rivala v podobě sousedního Rakouska.
Polovina lidí ve starobním důchodu pobírá nižší penzi než 13 258 korun. Takový je nyní důchodový medián. Česko vydává na důchody mnohem menší podíl svého hrubého domácího produktu než jiné evropské země a je pod průměrem států EU. Řekla to předsedkyně nové důchodové komise Danuše Nerudová.
Státní rozpočet skončil loni se schodkem 62,8 miliardy korun, což je o 37,2 miliardy méně než schválený rozpočet, oznámil ministr financí Andrej Babiš. Jde o nejlepší výsledek hospodaření státu od roku 2008. Podle analytiků však za snížením deficitu nestojí opatření vlády, ale hlavně ekonomický růst. Podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) tak vláda plní svůj závazek postupně snižovat deficit rozpočtu.
Řecký kabinet v jednání s mezinárodními věřiteli výrazně ustoupil. Vláda nabídla, že v zemi prudce zvýší daně, zásahne do penzijního systému a proškrtá výdaje na obranu. Podle různých médií jde o opatření v hodnotě deseti až třinácti miliard eur. Výměnou za ně chce Řecko nové půjčky ve výši přes 50 miliard eur (1,35 bilionu korun).
Vláda by mohla ještě letos zvýšit důchody. Podmínkou je lepší schodek státního rozpočtu než schválených 100 miliard korun. V příštím roce by ale důchody rostly pouze o inflaci, řekl ministr financí Andrej Babiš (ANO). Vláda dnes přerušila projednání zákona o navýšení důchodů od ledna 2016 o 1,8 procenta, jak navrhla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD). Problematikou se bude příští týden zabývat koaliční rada.
Snížení důchodů, zvýšení daní z přidané hodnoty (DPH), zachování nepopulárních reforem trhu práce, privatizace řady státních podniků. To jsou některé z požadavků, které po Řecku žádají mezinárodní věřitelé. Pětistránkový návrh institucí Evropské unie a Mezinárodního měnového fondu (MMF) prý ale podle řecké vlády překračuje "červenou čáru", již si pro jednání o záchraně před bankrotem vytyčila řecká vláda.