přidání důchodcům 2020 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu přidání důchodcům 2020, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Rok 2021 bude pro Česko rokem změn, sčítání dopadů pandemie i voleb do Poslanecké sněmovny. Kampaň ovlivní i postoje jednotlivých stran k daňovému balíčku, který prosadilo vládní ANO s opoziční ODS. „Už nyní je součástí předvolební politické manipulace. Vláda úplně změnila pohled na veřejné finance a tváří se, že je vlastně ani nebude potřebovat. Jsem ale zvědav, odkud chce peníze brát,“ říká šéf Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula.
Od začátku ledna platí řada změn, které ovlivní naše peněženky i rodinné rozpočty. Po dvanácti letech došlo k navýšení rodičovského příspěvku, z neobvykle štědré valorizace důchodů se pak mohou radovat senioři. Novinkou je také e-neschopenka, v průběhu roku pak Česko čekají on-line daně či poslední vlna EET.
Snaha opozičních poslanců a senátorů napříč politickými stranami byla marná, vláda prosadila daňový balíček, který do státní pokladny přinese miliardy potřebné na splnění slibů, které dal premiér Andrej Babiš některým skupinám voličů. Někteří lidé si tak sice polepší, důsledkem balíčku však všeobecně bude zdražování.
Sněmovna zatím stále nerozhodla o návrhu na zvýšení některých daní ani o návrhu na zvýšení rodičovského příspěvku. Debatu vyplnily kritické projevy opozičních poslanců a spory s vládními poslanci o to, které vlády zvyšovaly nebo snižovaly daně. Včerejší mimořádnou schůzi k oběma zmíněným návrhům nechali svolat vládní poslanci a komunisté kvůli zdržovací taktice opozice vůči daňovému balíčku. Jednání bude pokračovat ve středu. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) označila postup opozice za ...
Každý člověk v Česku, který pobírá starobní, invalidní či pozůstalostní důchod, by si měl od ledna polepšit aspoň o 371 korun. Další přidání se pak bude odvíjet od výše jeho penze. Ti, kteří mají nyní méně než 13 426 korun, dostanou celkem méně než zmiňovaných 900 korun. Vyplývá to z návrhu nařízení o navýšení důchodů pro příští rok, který zveřejnila na svém webu vláda. Podle předpisu se o 900 korun zvedne průměrný důchod.
Průměrný starobní důchod se od ledna zvýší asi o 900 korun měsíčně. Pevná část penze, která je pro všechny stejná a nyní činí 2700 korun, se zvedne celkem o 570 korun.
Slovensko chystá proplácení školních obědů státem pro děti z posledního ročníku mateřských škol a pro všechny žáky základních škol. Plánuje i zdvojnásobit vánoční příspěvek důchodcům a zpřístupnit levnou lázeňskou léčbu většímu počtu pacientů. Opatření připravila nejsilnější vládní strana Směr-sociální demokracie (Směr-SD) a podle předsedy Směru-SD a expremiéra Roberta Fica si vyžádají 191 milionů eur (4,9 miliardy korun) ročně.
Ministerstvo financí počítá v prvním návrhu státního rozpočtu na příští rok se schodkem 50 miliard korun. Se stejným schodkem počítá i v dalších letech až do roku 2021. Prioritami rozpočtu v příštím roce je zvýšení důchodů, platů učitelů nebo růst investic. Ministryně financí v demisi Alena Schillerová (za ANO) již dříve několikrát zopakovala, že schodek je ospravedlnitelný, pokud všechny tyto peníze budou směřovány do investic.
Veřejné finance by měly až do roku 2021 zůstat v přebytku. Ten by měl letos klesnout na 1,5 procenta z loňských 1,6 procenta hrubého domácího produktu (HDP). V roce 2019 by měl přebytek dále klesnout na 1,1 procenta, v roce 2020 na jedno procento a v roce 2021 na 0,9 procenta HDP. Vyplývá to z aktualizované verze Konvergenčního programu, kterou vláda v pondělí projedná společně s Rozpočtovou strategií sektoru veřejných institucí. EU požaduje deficit pod třemi procenty HDP.
Už podruhé se o něm spekulovalo jako o novém ministru průmyslu za odvolaného Jana Mládka. Zatím bude ale rezort řídit sám premiér a ani Tomáš Prouza o možných jednáních mluvit nechce.