přidání důchodu v roce 2018 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu přidání důchodu v roce 2018, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Dlouhodobé financování důchodů na dluh by nemělo být standardem. Důstojné peníze si ale zaslouží i stávající penzisté. Daňová reforma, která by měla nalézt další zdroje, ještě chvíli potrvá, říká ministryně sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).
Rozpočet státu loni skončil ve schodku 28,5 miliardy korun, což je nejhorší výsledek za poslední čtyři roky. V roce 2018 vykázal státní rozpočet přebytek 2,9 miliardy korun.
Ministerstvo financí počítá v prvním návrhu státního rozpočtu na příští rok se schodkem 50 miliard korun. Se stejným schodkem počítá i v dalších letech až do roku 2021. Prioritami rozpočtu v příštím roce je zvýšení důchodů, platů učitelů nebo růst investic. Ministryně financí v demisi Alena Schillerová (za ANO) již dříve několikrát zopakovala, že schodek je ospravedlnitelný, pokud všechny tyto peníze budou směřovány do investic.
První kolo prezidentských voleb začíná už příští pátek. Deník E15 položil devíti kandidátům osm otázek na společenská i ekonomická témata; současný prezident Miloš Zeman neodpověděl. Přinášíme reakce prvních čtyř uchazečů o Hrad. Druhá část ankety vyjde v pátečním vydání. Kandidáti jsou řazeni podle volebního čísla, které jim bylo přiděleno.
Do spuštění elektronické evidence tržeb zbývá ještě půl roku a návrhů na změkčení nebo odložení startu systému je hned několik. Prosazuje je jak část koalice, tak opoziční uskupení nebo Hospodářská komora.
Jednání s Řeckem o třetím záchranném balíku finanční pomoci nebudou moci začít dříve, než vláda v Aténách změní daňový a důchodový systém a uvede do života i další reformní body. Se schvalováním příslušných právních norem by se přitom mělo začít už do 15. července. Vyplývá to z návrhu závěrů z dnešní schůzky ministrů financí zemí eurozóny.
Ani dnešní schůzka ministrů financí států platících eurem nepřinesla konečné rozhodnutí, zda by Řekové měli mít možnost vyjednávat o třetím záchranném programu pro svou zadluženou zemi. Přes určitý pokrok zůstaly některé otázky otevřené, řekl po přibližně pětihodinové diskusi šéf euroskupiny Jeroen Dijsselbloem z Nizozemska. Dodal, že nedořešené otázky nyní předloží lídrům zemí eurozóny.
Sobotní jednání ministrů financí zemí platících eurem o novém záchranném programu pro Řecko bylo okolo půlnoci bez závěru přerušeno. Šéfové státních pokladen se ještě jednou sejdou v neděli dopoledne, oznámil šéf euroskupiny, nizozemský ministr Jeroen Dijsselbloem. Problémem je hluboká nedůvěra ve skutečné reformní odhodlání kabinetu Alexise Tsiprase. V případě dohody na další pomoci Řecku navíc ve Finsku údajně hrozí pád vlády.
S přispěním opozice schválil řecký parlament reformní návrhy vlády Alexise Tsiprase jako základu pro jednání s věřiteli o získání nové finanční pomoci. Tu silně zadlužené Řecko nutně potřebuje k odvrácení platební neschopnosti. Věřitelé návrhy údajně vnímají pozitivně, dnes se jimi budou zabývat ministři financí eurozóny. Nové reformní plány jsou paradoxně podobné dřívějším návrhům věřitelů, které Řekové minulý týden za mohutné podpory Tsiprasovy vlády v referendu odmítli.
Zástupci Evropské komise, Evropské centrální banky (ECB) a Mezinárodního měnového fondu (MMF) hodnotí reformní návrhy řecké vlády kladně a považují je za základ pro jednání o novém balíku pomoci v hodnotě 74 miliard eur (zhruba dva biliony korun). Uvedl to zdroj agentury AFP.