přidání nepedagogickým zaměstnancům - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu přidání nepedagogickým zaměstnancům, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Vysoké ceny potravin i energií přispívají k sílícímu tlaku na růst platů a mezd. Vláda tento týden absolvovala další kolo jednání s odborovými svazy, které žádají zvýšení platů státních zaměstnanců, a to ještě letos. Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) jim nevyhověl, není to podle něj v možnostech státního rozpočtu. Mzdy nadále rostou v soukromém sektoru, na prudký růst inflace však nestačí, a Češi tak podle ekonomů reálně chudnou.
Od 1. září by měli dostat o deset procent přidáno nepedagogičtí pracovníci ve školství či lidé, kteří pracují v resortech, jako je kultura. Jde zhruba o 300 tisíc zaměstnanců. Po jednání na úřadu vlády to novinářům řekli ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) a předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. Konečnou shodu na růstu platů ve veřejném sektoru však předsedové vládních stran s odboráři nenalezli. Znovu se sejdou 19. července.
Pražský inovační institut vznikl před dvěma lety, aby vybudoval inovační strukturu a propojil vzdělávání, veřejný prostor a podnikání v Praze. Podobný aktér na území hlavního města dlouho chyběl. Cíle se postupně daří naplňovat, nezisková organizace ovšem kromě inovací přirozeně řeší i své financování. Projekty jsou z více než 90 procent hrazeny z evropských zdrojů, jen pár procent jde z rozpočtu města. „Já rád s nadsázkou říkám, že žijeme z prány (tradiční indické označení pro životní energii – pozn. red...
Nové úředníky, učitele, vojáky nebo policisty nabere v příštím roce vláda. Má pro ně zhruba osm tisíc míst, naopak necelých 2100 pozic na finančních úřadech nebo ministerstvu práce a sociálních věcí zruší. Počítá s tím návrh zákona o státním rozpočtu na příští rok, který budou ve středu 4. prosince v závěrečném kole projednávat poslanci. K začátku letošního roku kabinet škrtl 860 míst.
Nové učitele, vojáky, policisty a hasiče chce v příštím roce nabrat vláda. Dohromady pro ně má téměř sedm tisíc míst, naopak necelých tři tisíce dlouhodobě neobsazených pozic zruší. Počítá s tím návrh zákona o státním rozpočtu na příští rok, který začne tento měsíc projednávat Poslanecká sněmovna.
Ministerstvo financí navrhuje pro příští rok zvýšení platů ve veřejné správě a službách o dvě procenta. Učitelé by pak měli dostat přidáno o deset procent. Po mimořádném jednání tripartity to řekla vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Zaměstnavatelé návrh podporují. Odbory jsou proti. Pro učitele žádají přidání o 15 procent, pro nepedagogické pracovníky a zdravotníky o deset procent a pro ostatní o osm procent.
Jednání vlády a odborů o zvýšení platů ve veřejném sektoru se uskuteční 21. srpna. Původní schůzku, která se měla konat 25. července, kabinet zrušil. Termín po jednání tripartity oznámil předák Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula. Odbory požadovaly původně přidání pro všechny pracovníky veřejných služeb o deset procent, nyní pro učitele žádají růst o 15 procent od listopadu. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) řekl, že zvednutí příjmů se musí řídit možnostmi rozpočtu.
Výdělky v sociálních službách vzrostou od července o 23 procent. Pracovníci v kultuře či v nepedagogických profesích ve školství si přilepší o 9,4 procenta. Nařízení, které mění tarifní tabulky, schválila dnes vláda. Podle něj kabinet také rozhodl o poskytnutí dotací 1,1 miliardy korun, které by kraje a poskytovatelé péče měli použít na růst platů a mezd.
Za posledních 10 let z Moravskoslezského kraje odešlo nejvíce lidí v porovnání s ostatními kraji – tři procenta tamní populace, tedy 37 000 lidí. Velkou část tvoří mladí lidé, kteří nevidí v setrvání v kraji perspektivu. Minulý měsíc proběhla v Ostravě konference na toto téma, kterou pořádalo Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje spolu se zmocněncem vlády pro kraje Moravskoslezský, Karlovarský a Ústecký, Jiřím Ciencialou. Konference se zúčastnila spousta subjektů i jednotlivců, kteří se snažili ...
Už čtyři roky drží ČNB na uzdě korunu a pomáhá výkonu české ekonomiky. Ta v uplynulém roce rostla téměř tříprocentním tempem. Firmy cítí, že hospodářství šlape, mají dost zakázek i optimismu do budoucna. „Podmínky pro podnikání se ale zhoršují. Vláda se navíc už teď – před volbami – snaží působit na své voliče,“ je přesvědčen šéf Hospodářské komory Vladimír Dlouhý.