přídavky na děti v německu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu přídavky na děti v německu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Povolební jednání o německé vládě nikdy nebylo delší. Kancléřce Angele Merkelové se ale nakonec podařilo vyjednat velkou koalici CDU/CSU a SPD, vyhráno ale ještě nemá.
Nebýt sem tam rozmístěných plakátů s tvářemi a slogany politiků, jednoho televizního duelu a speciálních lišt na webech některých médií, jeden by ani nevěděl, že se v Německu už příští neděli konají volby do Spolkového sněmu. Tedy volby na federální úrovni, které rozhodnou o podobě dalšího vládního kabinetu.
Matěj Stropnický se především snaží přesvědčit potenciální voliče, že mají Zelení stále šanci překročit pětiprocentní hranici: „To znamená na prvním místě mít odstup od volebních výzkumů. Je potřeba volit srdcem, je potřeba volit tak, aby si za tím člověk mohl stát po celé volební období, aby po tom najednou nezjistil, že volil menší zlo, které se ukázalo být příliš velkým zlem, a už za tím svým rozhodnutím volič odmítal stát.“ Stropnický se také velmi silně vymezuje proti představě, že by jeho strana ...
Německá vláda souhlasila se záměrem výrazně omezit přídavky na děti pro cizince ze zemí Evropské unie, kteří v Německu pracují, ale jejichž rodina žije ve vlasti, kde jsou nižší životní náklady.
Německý ministr financí Wolfgang Schäuble chce výrazně omezit přídavky na děti cizinců ze zemí Evropské unie, kteří v Německu pracují, ale jejichž rodina žije ve své vlasti, kde jsou nižší životní náklady.
Triumf Donalda Trumpa v amerických volbách provázel v ruské Státní dumě aplaus, v případě brexitu se podle Financial Times ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov neubránil škodolibým poznámkám. Plukovníka Aivara Jaeského z centra strategické komunikace NATO ale tento politický vývoj příliš nezneklidňuje. Naopak varuje před vykreslováním obrazu prezidenta Vladimira Putina jako loutkovodiče, kterému vše hraje do karet. „Zahraniční politika Kremlu a jeho dezinformační operace přitom často přinášejí jedno ...
Mužští seděli v taverně u své černé silné řecké kávy a oči nespouštěli z obrazovky televize na zdi. Sotva se ukázaly konečné výsledky hlasování o odchodu Británie z Evropské unie, propukli v jásot. Kosta vykřikuje, že jakýsi řecký mnich věštil, že letos odstoupí z EU dvě země, které mají na vlajce kříž, tipuje jako další Nizozemsko, a že bude následovat Itálie a po ní určitě už konečně i Řecko. Všichni se těší na bankrot a na návrat drachmy.
Velká Británie si na summitu EU vyjednala možnost omezit dávky vyplácené cizincům, kteří v zemi pracují, ale děti nechávají doma. Také Německo zvažuje, že přizpůsobí dávky nižším životním nákladům v zemích, kde potomci žijí. Obě země poskytují dávky plošně. O celé věci se vyjednává, takže dosud není jasné, jak budou dávky omezeny.
Německá vláda zváží snížení přídavků na děti cizinců, kteří sice v Německu pracují, jejich rodina však žije v jejich zemi původu, kde jsou životní náklady nižší. O stejném opatření uvažuje podle agentury APA i Rakousko. Pokud by se země k takovému kroku rozhodly, mělo by to dopad i na české občany. Cesta ke snižování sociálních dávek se otevřela na základě dohody mezi Evropskou unií a Británií o reformě fungování osmadvacítky z minulého týdne.
Premiér David Cameron vyjednal v Bruselu nové podmínky pro Brity. Plebiscit o setrvání země v EU vyhlásil na 23. červen. Česko podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) upravilo britské představy o omezení sociálních dávek pro cizince. Základem české pozice na summitu EU byla nediskriminace českých občanů, rovné zacházení s evropskými občany ve Velké Británii a zachování svobody pohybu a možnosti pracovat v zahraničí, uvedl Sobotka.