přídavky rakousko - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu přídavky rakousko, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
... zvažuje žalobu na Rakousko u Soudního dvora... zemí pracující v Rakousku od rakouského státu... své vlasti dostávat přídavky odpovídající životním nákladům... kvůli takzvané indexaci přídavků na děti. Opatření...
Rakouská vláda rozhodla, že sebere rakouské přídavky na děti zahraničním pracovníkům. Češi tak přijdou o stovky milionů korun. Maďaři považují opatření za diskriminační, naopak Němci by ho chtěli napodobit.
Hlavním restem ČSSD vůči voličům bude podle šéfa Poslanecké sněmovny nepřijetí zákona o sociálním bydlení. „Myslím, že by si zasloužil přepracovat, je k němu několik set připomínek. Pokud ho nestihneme schválit do konce volebního období, může být toto téma součástí předvolební debaty,“ říká Jan Hamáček. Jako odborný mluvčí socialistů pro obranu kritizuje rezort Martina Stropnického (ANO) za pomalé nákupy a nekoncepčnost.
O paradoxech českého vinařství, o záhadách konceptu terroir a o špatných vínech, která nám možná budou jednou chutnat, mluvila naše redaktorka Hana de Goeij s mezinárodně uznávaným odborníkem na víno Petrem Očenáškem.
Německá vláda zváží snížení přídavků na děti cizinců, kteří sice v Německu pracují, jejich rodina však žije v jejich zemi původu, kde jsou životní náklady nižší. O stejném opatření uvažuje podle agentury APA i Rakousko. Pokud by se země k takovému kroku rozhodly, mělo by to dopad i na české občany. Cesta ke snižování sociálních dávek se otevřela na základě dohody mezi Evropskou unií a Británií o reformě fungování osmadvacítky z minulého týdne.
Premiér David Cameron vyjednal v Bruselu nové podmínky pro Brity. Plebiscit o setrvání země v EU vyhlásil na 23. červen. Česko podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) upravilo britské představy o omezení sociálních dávek pro cizince. Základem české pozice na summitu EU byla nediskriminace českých občanů, rovné zacházení s evropskými občany ve Velké Británii a zachování svobody pohybu a možnosti pracovat v zahraničí, uvedl Sobotka.
Dohoda, kterou v pátek s britským premiérem Davidem Cameronem dohodli prezidenti a premiéři ostatních zemí Evropské unie, je podle předsedy české vlády Bohuslava Sobotky dobrým předpokladem pro to, aby se Britové v referendu mohli rozhodnout pro setrvání v unii. Sobotka to řekl novinářům v noci po skončení summitu.
Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se v pátek večer po měsících jednání jednomyslně zavázali nově upravit postavení Británie v EU. Britský premiér David Cameron tak má v ruce dokument, který mu umožní před blížícím se referendem o setrvání Británie v evropském bloku prosazovat, aby ostrovní království v reformované unii zůstalo.
K nové straně patří nové sídlo. To, které mají Národní socialisté – levice 21. století Jiřího Paroubka v pražských Radlicích, je nové každým coulem. V opravené budově bývalé továrny je prostorná recepce s velkou televizí a dvěma internetovými terminály. Vystavené předsedovy knihy jsou samozřejmostí. Vybudování stranických organizací po republice je nyní podle Paroubka úkol číslo jedna. Do Vánoc otevře další sekretariát na Ústecku.
Není vyloučené, že při pohledu na výpis z bankovního konta může přijít myšlenka: kolik se za bydlení platilo třeba za starého dobrého mocnářství Rakousko-Uherska? V roce 1900 bylo průměrné roční nájemné za jednu místnost v Praze přibližně 200 korun.