přijetí eura - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu přijetí eura, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Česká ekonomika padá už podruhé za rok na tvrdé pandemické dno. Záleží, jak hluboké bude. Černý scénář může přimět centrální banku, aby se poprvé v historii vydala po cestách, které ještě nedávno učebnice ekonomie považovaly za pouhé intelektuální cvičení. Ve hře mohou být záporné úrokové sazby, další kurzový závazek nebo tisk velkého množství peněz po vzoru eurozóny. „Je otázka, jestli bychom k těmto nástrojům sáhli. Nálada pro to není. Bankovní rada si uvědomuje, že v okolí jsou bohaté zkušenosti, že ...
Developerská skupina emituje bondy v hodnotě 2,2 miliardy korun s možností zvýšení na 3,3 miliardy korun. Peníze budou určené na financování největšího retailového a kancelářského projektu v centru Prahy.
Pokud se chcete soudit, musíte být připraveni na zdlouhavý soudní proces i skutečnost, že soudní řízení vyvolává náklady. Ty mohou dosahovat až třetiny ze žalované částky. Lidé tak mnohdy na vedení sporu nemají finanční prostředky. I u nás se však začíná rozvíjet tzv. litigační financování, kdy peníze do sporu vloží externí investor. Jak to funguje?
Vlády řeší, jak své obyvatelstvo získat pro očkovací plány i dodržování opatření proti šíření COVID-19. Každá na to jde jinak, ale všechny naráží na vzrůstající nedůvěru k novým vakcínám. V Česku se do řešení problému angažovalo hned několik odborníků na reklamu a PR. Zdarma pomohli vládě posunout její komunikaci na vyšší úroveň. Proč tomu tak je, co to může přinést a jakou inspiraci si můžeme odnést z okolních zemí?
Polsku se kvůli koronakrizi nejméně na několik let uzavřela cesta k přijetí společné evropské měny. Kromě toho, že přechodu na euro není nakloněna vláda Mateusze Morawieckého, republika po loňském hospodářském poklesu nesplňuje ani příslušná ekonomická kritéria. Píše o tom polský deník Rzeczpospolita. Součástí eurozóny se v blízké budoucnosti patrně nestanou ani Česko s Maďarskem.
Centrální banka nakoupila těsně před Štědrým dnem zlato za bezmála osm set milionů korun. Při předsvátečním kurzu drahého kovu na světovém trhu to znamenalo kolem 610 kilogramů zlata. Česká národní banka tak uzavřela rok se zlatými rezervami v hodnotě přes dvanáct miliard korun. Vzhledem k tomu, že centrální bankéři navíc přecenili zásoby drahého kovu nakoupeného v uplynulých letech, představovala tato zásoba více než dvacetinásobek hodnoty zlata, se kterou ČNB do loňského roku vstupovala.
Říjnové volby do Poslanecké sněmovny – hlavní politická událost roku, která rozhodne o nové vládě – už nyní přitahují pozornost. A hned z několika důvodů. Po rozpadu Čtyřkoalice v roce 2001 a krachu spolupráce KDU-ČSL se Starosty a nezávislými před čtyřmi lety se strany od středu napravo vůbec poprvé dohodly. Zdá se že napevno.
ODS usiluje ve spojení s lidovci a TOP 09 o to, aby příští rok sestavovala vládu. V nejbližších dnech představí trojkoalice své programové priority, s nimiž půjde do sněmovních voleb. „Stát se musí mnohem více starat o střední třídu. Když bude lidi méně otravovat a nechá jim víc peněz, ekonomika se oživí mnohem rychleji. Jsou to staré recepty, nic nového,” říká šéf občanských demokratů Petr Fiala.
Spor o rozpočet Evropské unie na roky 2021 až 2027, jehož přijetí blokují Polsko a Maďarsko, zřejmě jen tak neskončí. Kompromis je podle německého předsednictví EU v nedohlednu a Evropská komise prý dokonce nyní zvažuje, že by prosadila separátní záchranný balík na obnovu ekonomik po koronakrizi, avšak bez účasti rebelujících zemí. Poláci a Maďaři tak mohou dohromady přijít o nejméně 180 miliard eur.
Miliardář Daniel Křetínský a slovenský investor Patrik Tkáč pokračují ve zvyšování podílu v německé obchodní společnosti Metro. Prostřednicvím jejich investiční frmy EP Global Commerce (EPGC) už ovládají už přes 40 procent kmenových akcií podniku, píše agentura DPA.