příjmy z pronájmu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu příjmy z pronájmu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Bankovní rada České národní banky po projednání podzimní Zprávy o finanční stabilitě ponechala limity pro poskytování hypoték beze změny. Zachovala i výši sazby takzvané proticyklické kapitálové rezervy na ochranu úvěrového trhu, která se má na základě dřívějších rozhodnutí zvyšovat z aktuálních 1,5 procenta na 2,5 procenta na počátku dubna. Centrální banka také konstatovala, že finanční sektor v Česku zůstává vysoce odolný vůči zhoršenému ekonomickému vývoji. Podle odhadu ČNB zůstávají ceny bytů ...
Plzeňské biskupství koupilo v Plzni-Bolevci za více než 300 milionů korun novostavbu o stovce bytů z projektu Bydlení Studentská. V západočeské metropoli už tak vlastní 340 nájemních bytů, z nichž některé slouží seniorům. Biskupství královéhradecké zase nedávno vstoupilo do prémiového developerského projektu Karlin Group v Křižíkově ulici v Praze 3. Plán investovat do nájemního bydlení letos představilo také pražské arcibiskupství v rámci své nové značky XPlace.
Nedostupnost bydlení nahrává alternativním možnostem bydlení, od nájmů až po návrat družstev. Objevila se i novinka v podobě modelu rent-to-own, neboli od pronájmu k bydlení, kterému dokonce věří realitní skupina EHS, a proto start-up Ownest, který s novým byznys modelem přišel, dokonce z padesáti procent koupila. Model ale vzbudil už při prvotní prezentaci nedůvěru na sociálních sítích, proto jsme o něm promluvili s bankami, hypotečními specialisty i sociology. Ani ti skepsí nešetřili. Spoluzakladatel ...
Bratislava před třemi roky získala svůj Metropolitní institut Bratislavy (MIB), obdobu pražského Institutu pro plánování a rozvoj (IPR). Slovenské hlavní město, jehož rozvoj se do té doby vyznačoval překotným vývojem podle vize aktuálního politického vedení, získává poprvé ucelenější vizi. Měnit se začínají veřejná prostranství, město jedná s developery a staví byty. Na to vše mu ale chybí peníze. Podobně jako Praha má problém s lidmi nepřihlášenými k trvalému pobytu. „Hlavním příjem samospráv na Slovensku...
Kdo si pořídil byt na pronájem, má dnes vystaráno. Totéž se ale nedá říct o majitelích rekreačních nemovitostí, kteří počítali s tím, že jim minimálně část roku budou vydělávat. Soukromé byznys plány naboural vysoký nárůst cen energií a nákladů na rekonstrukce. Na trhu tak stoupá počet chalup a víkendových domů na prodej.
Prodeje bytů klesají a nahradit příjmy realitních kanceláří z pronájmů nejde. Aspoň částečnou náplastí je pro ně přísun novostaveb z developerských projektů. Stavitelé už byty nedokážou prodat svépomocí tak snadno jako v minulých letech. „Mají napjaté a hlavně velmi nejisté rozpočty, neznají stavební náklady a nevědí přesně, za kolik nemovitost prodají. To není příjemný moment,“ popisuje ředitel realitní kanceláře Lexxus Peter Višňovský.
Řešení bytové krize, která se navzdory slibům stran za poslední čtyři roky ještě více prohloubila, nespočívá na bedrech developerů, míní pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti). „Máme rekordní množství povolených bytů, ale jejich ceny stoupají. Je to proto, že nejsme nijak schopni ovlivnit poptávkovou stranu. Musíme masivně stavět městské nájemní bydlení,“ říká.
Realitní společnost CPI Property Group, nad kterou má kontrolu podnikatel Radovan Vítek, v prvním pololetí zvýšila konsolidovaný hrubý provozní zisk (EBITDA) o 52 procent na 261 milionů eur (6,4 miliardy korun). Hodnota realitního portfolia se zvýšila zhruba o 60 procent na 20,9 miliardy eur (více než 512 miliard korun).
Vyzrát na vývoj realitního i hypotečního trhu se snaží český startup Ownest z realitní skupiny EHS. Přichází s ambiciózním modelem rent-to-own, tedy od pronájmu k vlastnictví, který mladým lidem slibuje pomoc s prvním bydlením. Nynější bytová krize záměru nahrává, ale není jasné, zda startup v Česku skutečně uspěje. Banky totiž výhody produktu nevidí a také právníci projevují určitou skepsi. Ownest na první překážky reaguje úpravou produktu.
Příspěvek ve výši 5 tisíc korun na dítě je jedním z kroků, kterým kabinet reaguje na zvyšující se ceny a inflaci. Příspěvek 5000 korun náleží na každé nezletilé dítě rodiny s celkovým ročním příjmem do milionu korun hrubého. Rodiče, kteří v červnu nebo v červenci pobírali přídavek na dítě, dostanou v srpnu peníze automaticky. Ti, kteří přídavky nepobírají, mohou od 15. srpna využít elektronický formulář na webu ministerstva práce a sociálních věcí pro vyřizování příspěvku 5000 korun pro rodiny. Přídavek ...