příjmy z pronájmu osvobozené od daně - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu příjmy z pronájmu osvobozené od daně, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Základní termín pro podání daňového přiznání za rok 2018 je do 1. dubna 2019, a ten se nezadržitelně blíží. Nesplnění daňových povinností je sankciováno, proto je potřeba doručit daňové přiznání na finanční úřad včas a současně uhradit případný nedoplatek na dani z příjmu fyzických osob.
Zaměstnavatel nemůže za všechny zaměstnance provést roční zúčtování daně, neboť někteří mají povinnost podat si sami daňové přiznání. Podívejme se na vybrané příklady.
Daňové přiznání za rok 2017 je povinen podat každý, kdo má roční příjmy vyšší než 15 000 korun. Současně jsou tyto příjmy předmětem daně z příjmu fyzických osob a nejsou od daně z příjmu fyzických osvobozené.
Nesoulad mezi údaji, které ministr financí Andrej Babiš (ANO) napsal do oznámení o příjmech, a mezi těmi, jež zveřejnil v prověrce svých příjmů, vyplývá podle něj z podstaty a odlišného účelu obou dokumentů. Čísla uváděná v majetkovém přiznání už z principu nemohou odpovídat údajům z prověrky, která zahrnuje i data z daňových přiznání, uvedl Babiš v dopise, který dnes zveřejnil na svém Twitteru.
Příprava daňového přiznání je administrativa, kterou nemá rád nikdo z daňových poplatníků. Řada z nich tak vyplnění přiznání odkládá a nakonec jej připravuje na poslední chvíli a ve stresu.
Příprava daňového přiznání je administrativní činnost, kterou nemá rád nikdo z daňových poplatníků. Řada z nich tak vyplnění přiznání odkládá a nakonec jej připravuje na poslední chvíli a ve stresu. Výsledkem mohou být chyby v přiznání, kvůli kterým si poplatníci zbytečně přidělávají starosti a práci navíc. Jak se vyhnout chybám a daňové přiznání zvládnout na poslední chvíli?
„Není šťastné, dochází-li opakovaně ke změnám daňového práva na poslední chvíli, což nejen posiluje právní nejistotu, ale současně neúměrně navyšuje náklady podnikatelů, neboť úprava informačních systémů či obchodních dohod v krátkém čase bývá mnohem náročnější a dražší,“ shodují se daňoví poradci Petr Drahoš (33) a Tereza Köppelová (30) ze společnosti Mazars, kteří oba nedávno uspěli v prestižní soutěži Daňař roku 2014.
Naše realitní kancelář předala novostavbu rodinného domu kupujícímu 30. 12. 2011. Jedná se o stavbu pro sociální bydlení podle zákona o DPH. Tento den byl podepsán předávací protokol. Na katastr nemovitostí bude návrh na vklad vlastnického práva podán až v lednu 2012. Jakou sazbu DPH máme uplatnit u prodávaného domu?
V roce 2009 jsme zkolaudovali přístavbu administrativní budovy a pronajali jsme ji. Nájemcem byl plátce daně, a proto jsme se rozhodli, že nájem bude zdaňován daní z přidané hodnoty. Při pořízení jsme si odečítali postupně DPH na vstupu v plné výši. V roce 2011 dosavadní nájemce odešel. Nový nájemce není plátcem DPH. Musíme něco provést s daní, kterou jsme si v roce 2009 odečetli na vstupu?
Pokud dává realitní kancelář k prodanému bytu zdarma „dárek“ v podobě různých movitých věcí (DVD přehrávač, televizor apod.), může u těchto dárků uplatnit odpočet DPH na vstupu? Musí z těchto dárků DPH odvádět? Může uplatnit dosavadní náklady jako daňové, když část plnění poskytuje zdarma?