příspěvek na bydlení 2017 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu příspěvek na bydlení 2017, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Bývalá rektorka Mendelovy univerzity v Brně, ekonomka a vysokoškolská pedagožka Danuše Nerudová vstupuje do prezidentských voleb jako nezávislá kandidátka. Nerudová oznámila, že nasbírala 100 tisíc podpisů, z toho přes 82 tisíc jich odevzdala. Vysoké šance stát se první českou prezidentkou potvrzují i volební průzkumy. V minulosti se zabývala důchodovou reformou.
Starosta Prahy 7 Jan Čižinský chce potřetí otestovat svou popularitu. Při posledních volbách na magistrát získal lídr uskupení Praha sobě zdaleka nejvíce preferenčních hlasů ze všech kandidátů v metropoli. Jedním z hlavních slibů je zvýšení podílu městských bytů na trhu v Praze ze čtyř na deset procent. A to během čtyř volebních období. „Kdo slibuje v rámci čtyřletého cyklu zlepšení bytové situace, tak je podvodník,“ řekl Čižinský v rozhovoru pro E15.
Česká veřejnost se v těchto horkých letních dnech rozdělila na dva tábory. Na ty, kdo ještě neviděli video, v němž předseda ČSSD Michal Šmarda zachraňuje občana tonoucího v rybníce ekonomické nejistoty, a na ty, kterým se to již poštěstilo. Přitom řekněme, že ti první o moc nepřišli.
Stát začíná postupně digitalizovat a zjednodušovat vyřizování a poskytování sociálních dávek. Od srpna bude možné elektronicky vyplnit a odeslat formulář pro získání rodičovského příspěvku a od září přídavků na děti.
Prakticky všechny ceníky dodavatelů energií se mění. Skokově rostou ceny elektřiny i plynu. Od září zvedne ceny energií společnost E.ON. O dalším zdražení nedávno informovaly také Pražská plynárenská a ČEZ. K návratu do normálu by měly pomoci zejména energetické investice, na které se kvůli levnému plynu z Ruska zapomnělo. Shodli se na tom zástupci státu a další odborníci na konferenci, kterou pořádal Institut pro veřejnou diskusi (IVD) ve spolupráci s deníkem E15.
Méně zbytečné byrokracie a dalších nástrah ze strany státu. Tak má vypadat nejpozději od října cesta k získání pomoci s rostoucími cenami nájmů a energií pro nízkopříjmové domácnosti včetně seniorů.
Na ministerstvu pro místní rozvoj je nyní rušno. Zatímco jedna část úředníků řeší uprchlickou krizi, druzí rychle dodělávají novelu stavebního zákona. Šéf rezortu Ivan Bartoš chce navíc do příštího roku předložit ambiciózní zákon o dostupném bydlení. „Vedle toho sestavujeme plejádu finančních nástrojů, které mohou být využity k výstavbě nebo obohacení bytového fondu. Jednáme o tom s bankami,“ řekl Bartoš.
Až o stovky nových vojáků a vojákyň ročně plánuje šéfka rezortu obrany Jana Černochová (ODS) posílit dosavadní nábor armády. Její záměr však komplikuje nízká nezaměstnanost a také to, že tisíce nových lidí potřebuje i Policie České republiky. Většina zájemců navíc vypadne při testech.
V Česku v posledních letech přetrvává chronický nedostatek bytů a domů k bydlení. Jen v Praze schází na dvacet tisíc bytů a ty nové podle studie poradenské firmy Deloitte zdražily od poloviny roku 2015 o sto procent. Hlavním důvodem je nedostatečná výstavba. Developeři dodávají na trh kolem pěti tisíc nových bytů ročně, což však nestačí. V důsledku nedostatku bytů rostou i nájmy.
Šéf KDU-ČSL Marian Jurečka věří, že koalice Spolu sestaví s Piráty a STAN po říjnových volbách vládu. A odmítá, že by se středopravicový trojblok na podzim rozpadl. „Buď budeme všichni tři ve vládní koalici, nebo budeme v opozici," říká. Lidovci v rámci koalice prosazují například anulování DPH na bydlení nebo větší podporu seniorů jejich dětmi a vnuky. To by měl zajistit institut přímé asignace, tedy aby lidé v produktivním věku mohli poukazovat alespoň jedno procento sociálních odvodů přímo na důchodové ...