přispěvek na bydlení samoživitelka - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu přispěvek na bydlení samoživitelka, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Až letošní krize donutila řadu Čechů, aby přemýšleli nad energetickou úsporností svých domů. Profukující okna, špatně utěsněné dveře a zima od střechy už mohou mít neblahý vliv nejen na zdraví, ale i na peněženku. Státní fond životního prostředí rozdává dotace na tepelná čerpadla a fotovoltaiku jako na běžícím páse, pro chudší domácnosti chystá další speciální program. „Cílíme na domácnosti s nižšími příjmy, které si nemohou dovolit vysokou vstupní investici,“ říká ředitel fondu Petr Valdman.
Až 86 procent Čechů vnímá současnou hospodářskou situaci Česka jako horší než před dvanácti měsíci. Přesto mezi lidmi převládá optimismus a přesvědčení, že náročné období domácnosti nakonec zvládnou (78 procent), i když s určitými omezeními.
Na příspěvek na bydlení nyní dosáhne více lidé a mohou jej využít i na úhradu vyšších faktur za energie. Žádost o příspěvek čeká i zjednodušení, a to hned v několika ohledech. O dávku bude nově možné i skrze online aplikaci, zjednodušení se dočká i klasický formulář. Nebude nutné žádat každoročně, nyní bude příspěvek poskytovaný na dobu neurčitou. Náklady na bydlení a příjmy domácností se nebudou dokládat čtvrtletně, ale pouze pololetně.
V sociálním systému nelze nikdy dosáhnout úplné spravedlnosti a spokojenosti všech, odráží ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) kritiku pětitisícového příspěvku na dítě. Nesouhlasí ani s výhradami, že jde o snahu vlády naklonit si před podzimními komunálními volbami střední třídu. „Například rodina v Praze nebo Brně má dvě až tři děti a splácí hypotéku v rozmezí od 20 do 30 tisíc korun. Není těžké si spočítat, kolik jim zůstane na běžný chod domácnosti,“ argumentuje. Pomoc lidem s ...
Důchodová reforma, kterou si vláda hnutí ANO a ČSSD vytyčila mezi základní priority, zůstane u ledu. Byť ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) předložila na vládu paragrafované znění reformy, hnutí ANO její snahy zablokovalo. Šanci tak dostane nová vláda po volbách, většina stran se přitom shoduje se sociálními demokraty na základních principech reformy. Ta ovšem příliš neřeší třetí spořicí pilíř. ČSSD proto navrhuje zřízení státem organizovaného třetího pilíře.
Samoživitelé jsou při získávání hypotéky v nevýhodě. Nemají dalšího spolužadatele s vlastním příjmem, který by pokryl případný výpadek příjmu. K získání hypotéky může samoživitelům pomoci pojištění i započítání výživného a rodičovského příspěvku.
Hlavním úkolem nového ministra zdravotnictví bude zvládání pandemie nemoci covid-19. Po uvedení Jana Blatného (za ANO) do funkce to řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Nový šéf úřadu za svůj hlavní úkol označil potřebu změnit vnímání situace a nálady ve společnosti. Podrobnosti chce Blatný představit v pátek. V čele ministerstva zdravotnictví nahradil Blatný Romana Prymulu (za ANO). Bude už třetím ministrem, který se bude snažit pandemii nového typu koronaviru porazit.
Samoživitelé, dohodáři, přivydělávající si důchodci či invalidé patří v současné době mezi příjmově nejohroženější část populace. Opoziční politici volají po větší podpoře této skupiny obyvatel, která na rozdíl od jiných nedosáhne na žádnou z „koronavirových“ pomocí. Podle ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) však stačí zažádat o již existující dávku mimořádné okamžité pomoci, jejíž vyřízení se mělo zjednodušit. V praxi však úřady schválily ještě méně dávek než v předchozích letech.
Počty lidí, kteří získají nárok na dostupný byt, se má rozšířit. Nově se bude určovat průměrné mzdy, nikoliv životního minima jako dosud. Změnu schválila na návrh ministerstva pro místní rozvoj (MMR) vláda.
Výplata dávek na bydlení má být od příštího roku vázána na zaměstnání, školní docházku dětí i hygienické podmínky v bytě, navrhuje ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Návrh, který má za sebou připomínkové řízení, v posledních týdnech kritizují neziskové organizace, odborníci na sociální problematiku či obce, podle kterých nová opatření dopadnou na nejchudší obyvatele, jako jsou důchodci či samoživitelé. Zásadní výhrady nyní vznesli i vládní kolegové Maláčové.