příspěvek na dojíždění do práce - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu příspěvek na dojíždění do práce, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Základem bezpečného pronájmu bytu je dobrá nájemní smlouva. Na internetu najdete spoustu vzorů, ale ne všechny jsou kvalitní. Nejdříve zvažte, zda je pro vás vhodnější smlouva na dobu určitou, nebo neurčitou. Co dalšího brát v úvahu a na co si dát pozor?
Ceny pohonných hmot se především v loňském roce staly často diskutovaným tématem. Jejich ceny rostly už během pandemie, se začátkem války na Ukrajině ovšem vystřelily strmě vzhůru. Vláda se od června rozhodla zakročit snížením spotřební daně, zpět pod hranici 40 korun za litr se ovšem benzin a nafta dostaly až na přelomu roku.
Kandidát na post prezidenta republiky a senátor Pavel Fischer v rozhovoru pro web INFO.cz hovoří o dědictví komunismu, selhání polistopadové politiky, jeho politických vzorch, anebo rozdílech mezi životem ve velkých městech a na venkově. A třeba na adresu Miloše Zemana říká toto: „Mohu vám říct, že člověka zaskočí, jak vážné nebezpečí státu hrozí, když na Hradě sedí ruský výsadek.“
Chystaná novela zákoníku práce má zaměstnavatelům uložit povinnost hradit zaměstnancům pracujícím z domova náklady na energie, teplo či vodu, což by se v době energetické krize mnoha pracovníkům hodilo. Novela, která by podle ministra práce Mariana Jurečky (KDU-ČSL) měla platit od počátku příštího roku, počítá s hodinovým paušálem 2,80 koruny za každou započatou hodinu práce. Část firem však přichází s kritikou návrhu. Home office je podle nich benefitem sám o sobě, a protože zaměstnancům šetří čas a ...
Lidem, kteří pečují o postižené dítě nebo třeba nemocného partnera stát moc nepomůže, říká kandidátka do Senátu Lenka Koenigsmark. V první řadě potřebují peníze, ve druhé odlehčující péči a ve třetí osvětu. Procesy pro přiznání podpor, ale třeba i vydání parkovací karty jsou podle ní tak složité, že mohou trvat měsíce i roky. Navíc nikdo nedá těmto lidem na jednom místě informace, na co mají nárok a co mohou získat.
Značná část českých společností provozuje takzvaný hybridní model práce, kdy se po část týdne pracuje z domova. Příspěvky na náklady spojené s home officem ovšem hradí jen zlomek zaměstnavatelů. Účty za elektřinu, internet a další náklady si tak zaměstnanci musejí platit sami, a to i přesto že náklady mohou přesahovat tisíc korun měsíčně.
V Česku v posledních letech přetrvává chronický nedostatek bytů a domů k bydlení. Jen v Praze schází na dvacet tisíc bytů a ty nové podle studie poradenské firmy Deloitte zdražily od poloviny roku 2015 o sto procent. Hlavním důvodem je nedostatečná výstavba. Developeři dodávají na trh kolem pěti tisíc nových bytů ročně, což však nestačí. V důsledku nedostatku bytů rostou i nájmy.
Jen těžko lze očekávat, že se poměr mezi cenou bytů a příjmy obyvatel v Česku sníží. Podle generálního ředitele jedné z největších českých developerských skupin Finep Tomáše Pardubického může tento trend ještě zhoršit tlak na udržitelnost. „V blízké budoucnosti se může stát, že vzroste cena stávajících bytů, protože i nově stavěné budoucí byty budou nuceně snižovat komfort žití kvůli udržitelnosti. Takže si dovedu představit, že se například zakážou dělat velké vany a velké sprchy,” říká Pardubický.
Německo zařadilo Českou republiku na seznam epidemicky vysoce rizikových zemí, což znamená zpřínění hraničního režimu. Nařízení začalo platit v pondělí 25. ledna a okamžitě se na přechodech vytvořily fronty. „Podle posledních odhadů dojíždí za prací do Německa zhruba 50 tisíc lidí. Pro ně se situace komplikuje,“ říká Bernard Bauer, výkonný člen představenstva Česko-německé obchodní a průmyslové komory.
Svět se zmítá v krizi a desítky milionů zaměstnanců zase hledají sílu na dlouhé období práce z domova. Nad hlavami se přitom vznáší velká otázka: Kdo bude platit za čaj a toaletní papír? Nizozemci v tom mají jasno - bude to váš šéf. A kolik bude platit? V průměru asi dvě eura za den (54 korun), uvedla agentura Reuters.