příspěvek na dopravu od zaměstnavatele - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu příspěvek na dopravu od zaměstnavatele, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Předsedové vládní pětikoalice spolu s představiteli ministerstev financí a průmyslu a obchodu jednají podle ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše (Piráti) o spuštění kompenzačních programů COVID 2021 a COVID Nepokryté náklady, které připravila předchozí vláda. O konkrétní podobě a výši podpory mají rozhodnout v nejbližších dnech. Bartoš to napsal na twitteru. Profesní svazy opakovaně nový kabinet vyzývají, aby podnikatelům omezeným protiepidemickými opatřeními poskytl pomoc.
Snížení sociálního pojištění, které zaměstnavatelé platí za zaměstnance, a pravidelné zvyšování slevy na poplatníka. To jsou daňové změny dohodnuté vznikající vládou Spolu a Pirátů se STAN, které by pomohly firmám a lidem. Pětice stran chce také zrušit některé daňové výjimky, zvýšit odvody z těžby nerostných surovin ve prospěch obcí a krajů a zatížit tabák, alkohol nebo nezdravé potraviny vyššími sazbami. Koaliční sestava se v prohlášení zavazuje, že nebude zvyšovat daň z příjmů ani DPH po celé čtyři roky ...
Akutní situaci u výrobců automobilů a jejich dodavatelů, kteří musejí kvůli chybějícím čipům a dalším dodávkám omezovat výrobu, bude řešit stát. Dosluhující vláda Andreje Babiše (ANO) chce těmto firmám pomoci programem Antivirus na podporu zaměstnanosti, který je však schválen jen do konce roku. Premiér chce v následujících dnech požádat Evropskou komisi o prodloužení programu i na další rok.
Jedním z nejspornějších bodů, na nichž se mají do 8. listopadu dohodnout expertní tymy Spolu s Piráty a STAN, bude zvyšování slevy na poplatníka. Liberální dvojblok je přesvědčen, že jde o nejjednodušší cestu, jak pomoci zaměstnancům s nejnižšími příjmy, kteří se potýkají s rostoucími cenami energií a také s inflací. Tvrdé střety v rodící se vládní koalici lze očekávat rovněž o vyšší zdanění komerčních nemovitostí nebo těžby nerostných surovin.
Daňová revoluce ani výrazné zlevnění přebujelé státní správy se mezi pilíři volebního programu vládního ANO neobjeví. Pokud se hnutí znovu dostane k moci, zaměří se na revizi daňového mixu, podporu podnikání a investice. Na rozdíl od ČSSD by uskupení Andreje Babiše velkým firmám ani bohatým lidem odvody nezvyšovalo. Plyne to z reakcí ekonomických ministrů za ANO Aleny Schillerové a Karla Havlíčka, kteří mají být spolu s Babišem hlavními tvářemi kampaně.
Výdaje na boj s koronavirem vysají systém zdravotního pojištění více, než vláda předpokládá. Jednou z nejobjemnějších položek se stává povinné testování ve firmách, které podle nynějších odhadů zdravotních pojišťoven může letos přijít na pět miliard korun. Konečná suma však velmi pravděpodobně výrazně nabobtná. Nemalé peníze vynakládá i soukromý sektor, který žádá zvýšení spoluúčasti státu o polovinu. Vicepremiér Karel Havlíček (ANO) chce podnikům vyjít vstříc.
Většina českých zaměstnavatelů navzdory už rok probíhající pandemii plánuje nabírat nové zaměstnance. Ačkoli v oblasti stravování a ubytování ani nadále není důvod k optimismu, průmysl se potýká s nedostatkem zaměstnanců i z důvodu absence zahraničních pracovníků. Vyplývá to z kvartálního indexu trhu práce personální agentury Manpower. „Gastarbeitery potřebujeme, bez nich by ekonomika zkrátka nefungovala,“ říká generální ředitelka firmy Jaroslava Rezlerová.
Vláda a především firmy a zaměstnanci mají na nějakou dobu po starostech. Hrozba, že program Antivirus už nebude moci od března po dvanácti měsících fungování pokračovat, je zažehnána. Evropská komise původně roční limit možné podpory podnikům prodloužila do konce letoška. Rozhodnutí komise však nemění nic na tom, že Česku oproti Německu a dalším zemím chybí trvalé a systémové opatření v podobě uzákonění kurzarbeitu neboli zkrácené práce.
Zřejmě nejúčinnější protikrizová vládní pomoc firmám a zaměstnancům v podobě programu Antivirus se už za několik týdnů stane minulostí. Poslanecká sněmovna se však na novém zákonu o kurzarbeitu, který má program nahradit, neshoduje. Rozpory panují i ve vládní koalici. Odbory i zástupci firem apelují na poslance, aby přijali návrh normy ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD).
Německo zařadilo Českou republiku na seznam epidemicky vysoce rizikových zemí, což znamená zpřínění hraničního režimu. Nařízení začalo platit v pondělí 25. ledna a okamžitě se na přechodech vytvořily fronty. „Podle posledních odhadů dojíždí za prací do Německa zhruba 50 tisíc lidí. Pro ně se situace komplikuje,“ říká Bernard Bauer, výkonný člen představenstva Česko-německé obchodní a průmyslové komory.