příspěvek na ubytování - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu příspěvek na ubytování, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Běžné zaměstnanecké výhody ve formě stravenek, příspěvků na penzijní připojištění nebo vzdělávacích kurzů už k získání a udržení pracovníků přestávají stačit. Platí to převážně pro management a nedostatkové profese. Firmy jako Agrofert, Škoda Auto, tuzemská odnož společnosti Robert Bosch či zbrojař STV Group musejí sahat k lákavějším benefitům. V posledních letech se k nim stále častěji řadí nájemní bydlení s příspěvkem zaměstnavatele. Tento trend bude v Česku z důvodu napjatého pracovního trhu a ...
V roce 2023 chce stát podle svých plánů vyplatit měsíčně na příspěvcích na bydlení okolo 1,1, miliardy korun. Kromě navýšení se sjednotila také pravidla pro získání příspěvku na bydlení pro lidi v Praze a ve zbytku České republiky. Jak? Kdo může o příspěvky na bydlení žádat a jak se vypočítají?
Martina Kavanová z PAQ Research v rozhovoru pro INFO.CZ vysvětluje, jakým způsobem se našemu státu daří integrovat válečné uprchlíky z Ukrajiny. A pozastavuje se nad tím, že se jim vláda rozhodla od července radikálně snížit finanční podporu. Mnohým z nich totiž podle jejích slov nezbude nic jiného než se vrátit na Ukrajinu. „I když se to oficiálně neříká, stát musel s něčím takovým počítat,“ dodává Kavanová. Rozhovor vyšel na Info.cz.
Britská neobanka Revolut překročila už před časem práh financí a vydala se směrem, který ji přiblížil k naplnění ambice stát se superaplikací. Nyní přidává další funkce cílící na uživatele, kteří služby Revolutu využívají zejména při cestování. Do asijských všeaplikací má sice britský fintech daleko, zároveň však má všechny předpoklady, které k jejich napodobení potřebuje. Musí na to ovšem jít trochu jinak než doposud.
Ve čtvrtek ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) představil opatření, která budou provázet změnu pravidel finanční podpory pro ukrajinské uprchlíky. Ta přitom vstupují v platnost už v sobotu. Jurečka rychlost změny obhajuje, veškeré informace se podle něj jasně a srozumitelně komunikují už tři měsíce. Obce, které se starají o větší počty uprchlíků, si ale stěžují na špatnou organizaci ze strany vlády.
Krajská asistenční centra a úřady práce budou o víkendu a o svátcích v pohotovosti kvůli změně podpory uprchlíků. Ve výjimečných případech budou příchozí v nouzi případně moci získat na bydlení dávku mimořádné okamžité pomoci. Pokrýt by mohla třeba kauci. Na tiskové konferenci to dnes řekl ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL). Podle vládní zmocněnkyně pro lidská práva Kláry Šimáčkové Laurenčíkové by od pondělí měla začít fungovat databáze s informace o všech ubytovacích kapacitách. Obce z ní budou moci ...
Evropský parlament minulou středu vyzval komisi, aby navrhla legislativu, která zajistí kvalitu stáží napříč Evropskou unií, a to včetně finančního ohodnocení. Naráží tím na problematiku neplacených stáží, které sice v Česku za posledních několik let klesly, stále ale v řadě firem a institucích přetrvávají. „Neplacené stáže absolvují zpravidla jen ti, kteří si to mohou dovolit. Obzvlášť když se pak jedná o stáž v zahraničí,“ popisuje student Jakub, který sám dochází na stáž na ministerstvu zahraničních ...
Dobré ráno! Je 124. den roku, svátek má Květoslav. V tento den roku 1979 se Margaret Thatcherová stala první ženou ve funkci předsedy vlády Spojeného království. Přečtěte si nejdůležitější zprávy posledních hodin.
Benefity stále zvyšují atraktivitu zaměstnavatele na pracovním trhu, tím spíš že poptávka po kvalitních zaměstnancích v leckterých odvětvích převyšuje jejich dostupné počty. Nejen pět týdnů dovolené, stravenky nebo „multisportka“, ale také příspěvek na penzijní připojištění nebo 13. plat jsou už běžnou součástí pracovních smluv. Jako nejlepší benefity se podle personalistů osvědčují vlastní produkty společnosti.
Základem bezpečného pronájmu bytu je dobrá nájemní smlouva. Na internetu najdete spoustu vzorů, ale ne všechny jsou kvalitní. Nejdříve zvažte, zda je pro vás vhodnější smlouva na dobu určitou, nebo neurčitou. Co dalšího brát v úvahu a na co si dát pozor?