příspěvky na péči - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu příspěvky na péči, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Zvažované zvýšení náhrady mzdy pro lidi, kteří skončí v karanténě, považuje Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR) za nedomyšlené a nesmyslné. Podle něj by platby zaměstnancům za pobyt v karanténě znevýhodnily nemocné a vedly ke zneužívání dávek, přičemž k řešení koronavirové krize by nepomohly.
Podnikatelé v úpadku budou zřejmě moci čerpat příspěvek na podnikání postižené dopady pandemie, takzvaný kompenzační bonus, 500 korun denně, a to zpětně. Umožnit jim to má změna zákona, kterou ve zrychleném režimu ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nyní ji musí ještě projednat Senát. Změna se týká jen fyzických osob - podnikatelů v úpadku. Rozšíření okruhu příjemců umožnil podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) předběžný souhlas Evropské komise, která to předtím odmítala. ...
Česká populace stárne a lidí v důchodovém věku přibývá. Starobní penzi u nás nyní pobírá více než 2,4 milionu osob. Pojišťovny si toho jsou vědomy a pro starší ročníky rozšiřují nabídku komerčního pojištění. Jaké možnosti senioři mají, které novinky jsou určené speciálně pro ně, a proč by se měli vůbec pojistit?
Obě komory amerického Kongresu v pondělí večer místního času (dnes brzy ráno SEČ) schválily soubor opatření v objemu téměř 900 miliard dolarů, zhruba 19,4 bilionu korun, jehož cílem je podpořit hospodářství zasažené koronakrizí. Podepsat ho musí už jen prezident Donald Trump, který s ním souhlasí.
Kdo z těch, kteří mohou, dává nejvíce na výzkum koronaviru, případně na vývoj vakcíny proti nemoci COVID-19 nebo na tlumení společensko-ekonomických následků pandemie? Odpověď většiny lidí by byla Bill Gates. Někteří by možná dodali, že to dělá zištně a odkazovali by na internetové zkazky o tom, že sám celou šlamastyku kolem čínské chřipky vymyslel, aby ji pak sprovodil ze světa a zbohatl na tom.
„Protože chci.“ Dvěma slovy vysvětlil Mikuláš Minář své rozhodnutí vyměnit pouliční protesty za politiku.
Řešení problémů s dopravou a suchem, kvalitní nemocnice nebo dostatek míst ve školách. Ale i příspěvky na dovolené, porodné či pastelkovné. Pestrou škálou slibů hýří kandidáti na hejtmany také v letošní kampani před krajskými volbami. Některé návnady však přesahují kompetence krajů, jiné se už řadu let opakují.
Státní podnik Lesy České republiky vykázal v prvním pololetí kvůli kůrovci a nízkým cenám dřeva ztrátu 480 milionů korun. Loni do konce června měl zisk 169 milionů korun. Uvedla to mluvčí LČR Eva Jouklová. Kůrovcová kalamita na hospodaření státního podniku negativně dopadá třetím rokem v řadě. Lesy ČR spravují téměř polovinu lesů v zemi a jejich hlavní snahou je zvládnutí kalamity.
Tuzemské zdravotní pojišťovny nabízejí svým klientům příspěvky nad rámec povinné zdravotní péče. K tomuto účelu slouží jejich takzvané fondy prevence. Z nich pak pojištěncům hradí zdravotní služby, které mají preventivní, diagnostický či léčebný efekt na lidské zdraví.
Patrně nejproblematičtějším krajem ve východní části České republiky je Moravskoslezský, který dosud zápasí s odklonem od těžby uhlí a s nejvyšší nezaměstnaností. To s sebou nese i sociální problémy a kriminalitu. Některé kraje mají odlehlejší lokality s nevyhovující dopravní infrastrukturou a vylidňují se. Alarmující je zejména odliv mladých mozků, které tam nevidí příležitosti. Ve Zlínském kraji se bude předvolební boj točit kolem kontroverzního záměru vybudovat novou nemocnici.