příznaky koronaviru - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu příznaky koronaviru, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
S podzimem často přichází také období respiračních onemocnění, mezi něž patří mimo jiné covid-19. Současná varianta se řadí, co se příznaků týče, mezi mírnější typy, přesto může některé pěkně potrápit. Zvláště v případě skupin seniorů, chronicky nemocných nebo lidí s oslabenou imunitou. Jaké jsou příznaky onemocnění covid-19? Kolik stojí testy a jaká platí v současnosti opatření?
Koronavirus dále mutuje a jak se očekávalo, s přicházejícím podzimem se pomalu začal šířit. Zároveň se do Česka dostala nová varianta Omikronu s názvem Kentaur, která je zatím vyhodnocena jako ještě nakažlivější mutace než ta předchozí. Jaké jsou její příznaky? Je nebezpečnější než ostatní mutace a jsou proti ní účinné současné vakcíny?
COVID-19 je v posledních měsících trochu stranou veřejného zájmu, ale bohužel nikam nezmizel. Experti se shodují, že během podzimu nás čeká další koronavirová vlna. Nejefektivnější ochranu proti této nemoci představuje očkování. Shrnuli jsme pro vás všechny informace, které o očkování na COVID-19 potřebujete vědět.
Mutace omikron se zatím ve světě drží ze všech mutací nejdéle a také se nám jí podařilo alespoň částečně zkrotit. Zima, která se blíží, však opět rozdmýchává obavy z covidu a narůstající počet případů k tomu jen přidává. Omikron se od těch předchozích variant liší příznaky, průběhem i odolností vůči vakcinaci. Deník E15 připravil přehled informací, které je třeba o variantě omikron a jejích mutacích znát.
Ministerstvo zdravotnictví spustilo očkování čtvrtou dávkou proti covidu-19 už v polovině července, registrace na čtvrtou dávku očkování začala v polovině srpna. Přečtěte si přehledné shrnutí, komu se čtvrtá dávka doporučuje a jak je účinná proti aktuálním subvariantám koronaviru.
Na první pohled by se mohlo zdát, že covid z našich životů definitivně zmizel, opak je ale pravdou. Aktuálně se Česko a celá Evropa se připravuje na podzim a zimu s covidem. Počty osob s prokázaným onemocněním jsou stále značné. Platné očkování, případně antigenní nebo PCR test se tak mohou stále hodit.
Nově nakažených koronavirem začíná po jarní pauze opět přibývat. Oproti mnoha jiným státům v Evropské unii je v české společnosti plně očkovaných pouze 64,3 procenta, posilující dávku má 39,7 procent. Náhrada za očkování však zatím neexistuje. Nosní sprej od firmy SaNOtize, který právě prošel třetí fází testování v Indii, sice snižuje nálož viru v nosohltanu, další informace o jeho účinnosti ale chybí.
V Česku začne od pondělí očkování proti koronaviru čtvrtou, posilovací dávkou. Bude pro lidi nad 18 let, kteří mají od posledního očkování více než čtyři měsíce. Na tiskové konferenci to dnes oznámil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Získat vakcínu bude od příštího týdne podle náměstka Josefa Pavlovice (Piráti) možné bez registrace, registrační systém s objednáním pak začne znovu fungovat od 15. srpna.
Počty případů nákazy koronavirem v Česku v posledních dnech výrazně narůstají a začíná se mluvit o možném nástupu letní vlny. Českem i Evropou se šíří nakažlivější subvarianty omikronu. Aktuální data zobrazuje průběžně aktualizovaná infografika serveru E15.cz.
Svět v době doznívající pandemie koronaviru a války na Ukrajině straší další hrozba v podobě opičích neštovic. Vědci očekávají, že počet případů v Evropě a Spojených státech v nejbližší době poroste, protože nemoc se šíří nečekaně rychle. Uklidňují však, že jde o virus, který je lidstvu dobře známý, proti onemocnění existuje očkování i určitá léčba. Rovněž šéf Bílého domu Joe Biden ujišťoval Američany, že opičí neštovice s nejvyšší pravděpodobností nezpůsobí pandemii koronavirového rozsahu, která by ...